Avaleht Reis&Puhkus Estonian Airi reisijate arv kasvas juulis ligikaudu kümme protsenti
Estonian Airi reisijate arv kasvas juulis ligikaudu kümme protsenti

Estonian Airi reisijate arv kasvas juulis ligikaudu kümme protsenti

Estonian Air suurendab Tallinna-Stockholmi liinil lendude arvu
Foto: Estonian Air

Käesoleva aasta juulis lendas Estonian Airiga 55 445 reisijat, mis on 9,1 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Möödunud aasta juulis lendas Estonian Airiga 50 806 reisijat. Estonian Air teenindas juulis 967 lendu, mis on 12,1 protsenti rohkem võrreldes eelmise aastaga.

Viimase kahe kuu reisijate arv on näidanud kasvutrendi, mida on mõjutanud kõrge nõudlus suviste lennusihtkohtade järele, suurenenud lennusihtkohtade arv ja head tulemused tellimuslendude osas. „Hea on tõdeda, et viimased paari kuuga oleme suutnud reisijate arvu langustrendi keerata kasvule. Töötame aktiivselt nii äri- kui ka erakliendi suunal, et kasvutrend oleks jätkusuutlik,’’ selgitas Estonian Airi juhatuse liige Indrek Randveer.

„Meie suvesihtkohad on klientide poolt väga hästi vastu võetud. Juulis olid enim nõutud sihtkohad Nice, Pariis, Berliin, Brüssel, Moskva ja Trondheim. Samal ajal näeme Kiievi suunal reisijate arvu vähenemist, mis on jätkuvalt tingitud ebaselgest olukorrast Ukrainas.’’

Aasta esimese seitsme kuuga lendas Estonian Airiga 314 709 reisijat, mis on mullusega võrreldes 3,5 protsenti vähem. Jaanuarist juulini toimus 6228 lendu, mis on 4 protsenti vähem kui mullu samal perioodil.

Estonian Airi lendude punktuaalsus (15 minutit) oli aasta esimesel seitsmel kuul 93,1 protsenti, mis on eelmise aastaga võrreldes 3 protsendipunkti võrra kõrgem. Estonian Airi lendude regulaarsus ehk toimumise protsent oli 99,3 protsenti, mis on mullusest 0,3 protsendipunkti võrra väiksem. Juulis oli punktuaalsus 87,8 ning regulaarsus 99,2 protsenti.

Estonian Air on suurima turuosaga lennufirma Tallinna lennujaamas. Estonian Airi eesmärk on pakkuda regulaarseid lennuühendusi vähemalt kaks korda päevas Eestile strateegiliselt olulistesse sihtkohtadesse, kuhu on olemas piisav nõudlus.

Lisaks otselendudele pakub Estonian Air koostöös partnerlennufirmadega jätkulende enam kui 280 sihtkohta üle maailma. Näiteks on Stockholmi, Kopenhaageni ja Amsterdami lennujaamad tähtsad transiitlennujaamad, mis pakuvad häid edasilennu võimalusi üle terve maailma.

Estonian Airi regulaarlendude liinivõrku kuuluvad järgmised sihtkohad: Stockholm, Kopenhaagen, Amsterdam, Brüssel, Oslo, Moskva, Peterburi, Kiiev, Vilnius ja Trondheim. Maist septembrini on sihtkohtade nimistus Nice ja Split, juunist augustini Pariis ja juunist oktoobri lõpuni Berliin. Detsembrist 2014 kuni märtsini 2015 toimuvad hooajalised lennud Münchenisse.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga