1. Avaleht
  2. Huvitav
  3. Eesti Sohva otsib ideekonkursiga mööblitootmisjääkidele taaskasutust
Eesti Sohva otsib ideekonkursiga mööblitootmisjääkidele taaskasutust

Eesti Sohva otsib ideekonkursiga mööblitootmisjääkidele taaskasutust

Juba teist aastat järjest otsitakse konkursiga nutikaid ideid mööblitootmise nahajääkide taaskasutuseks. Ideid ootab kõigilt huvilistelt 25. aprillini žürii, kuhu kuulub ka Reet Aus.

“Sõltuvalt tootjast, materjalist ja kogusest leidub mõnikord inimesi, kes tootmisel tekkiva ülejäägi vastu huvi tunnevad. Üldjuhul rändab tootmisel rakenduseta jäänud tooraine siiski kas prügimäele või põletamisse,” ei tee konkursi eestvedaja ja mööblitootja Eesti Sohva juht Priit Pettai probleemist saladust. “Ehkki enamik tootjaid sellest kõva häälega ei räägi, on materjali ülejäägid – vähemal või suuremal määral – kitsaskohaks kõikide tootjate jaoks.”

Konkursi auhinnafond on 2000 eurot, mis jaguneb žürii hinnangutele vastavalt järgmiselt: 1. koht 1000 eurot, 2. koht 300 eurot ja 3. koht 200 eurot. 500 euro suuruse eripreemiaga tunnustatakse rahva lemmikut. Kõik prototüübi loomiseks vajaminevad materjalid saab tellida tasuta ringmajanduse veebikeskkonnast Smartswap.com.

Konkursi žüriisse kuuluvad disainer ja ettevõtja Reet Aus, EKA aksessuaari- ja köitedisaini osakonna juhataja Stella Runnel, nahakunstnik ja disainer Lennart Mänd, Eesti Maailmakoristuse eestvedaja Mart Normet, eelmise aasta ideekonkursi võitja Anne Oberšneider ja Eesti Sohva juhatuse liige Priit Pettai.

Mullune konkurss oli suunatud tekstiilile üldisemalt. Laekus üle 100 töö. Sealhulgas leidsid inimesed tekstiilile uue rakenduse näiteks diivanipatjade, kabe-malelaua, kassipesa, mänguklotside ja kosmeetikakoti näol. Saadetud ideed kuuluvad pärast konkurssi osalejatele.

Head Uudised GoodNews