1. Avaleht
  2. Ole teadlik
  3. ÄRA NII TEE I Personalitöötajate lood: loomad, lapsed ja elukaaslased intervjuul
ÄRA NII TEE I Personalitöötajate lood: loomad, lapsed ja elukaaslased intervjuul

ÄRA NII TEE I Personalitöötajate lood: loomad, lapsed ja elukaaslased intervjuul

Töös inimestega tuleb ette kõike, ka naljakaid apsakaid ja olukordi. Manpower Eesti töötajad toovad välja kentsakaid juhtumisi oma tööst, naeravad ka enda üle ja ütlevad aitäh kõigile kandidaatidele, kes argipäeva värvikamaks muudavad. Igal juhul tasub elu alati väikese huumoriga võtta ja vajadusel enda ja teiste vigadest õppida, mitte põhjuseta põdeda.

Elu tasub alati võtta väikese huumoriga ja vajadusel enda ja teiste vigadest õppida, mitte põhjuseta põdeda.

Intervjuud vahetuses

Värbamisagentuuris toimub tihti mitu eri ametikohtade intervjuud paralleelselt. Kord ajas assistent kandidaadid ja ruumid sassi. Kulus ligi 10 minutit kui mõlemas ruumis tekkis intervjuu läbiviijal kahtlus, et midagi ei klapi ja vastas ei istu sugugi see kandidaat, kes intervjueeritavale vajalikule ametikohale kandideeriks. Õnneks võtsid mõlemad kandidaadid asja huumoriga ning kolleegid vahetasid kohad ja alustasid uuesti otsast peale.

Tööintervjuud voodist ja vannitoast

Koroonaajal alguse saanud vajadusest teha videointervjuusid on kujunenud tänaseks trend –  tihti toimub just esimene intervjuu arvuti- või telefoniekraanil. Kuigi pea kõigi programmide keskkondades saab tausta valida ja muuta, kipub ikka nägema tööintervjuuks kentsakaid kohti ja olukordi. Näiteks on mõni intervjueeritav olnud voodis teki all, mõni hommikumantlis ja mõni meesterahvas ka palja ülakehaga. Intervjuu taustana on nähtud nii vannikardinat kui kuuldud veesolinat.

Foto: Freepik

Loomad, lapsed ja elukaaslased intervjuul

Omaette tavaks on saanud laste ja loomade osalemine online-intervjuudel. Kõige sagedamini kolib ekraanil intervjueerija ja intervjueeritava vahele mõni uudishimulik kass, aga sülle kipuvad ka väikesed lapsed. Personalitöötajad on juba harjunud, et intervjuu juurde võib käia taustalt kostev ebasobiv heli või jalutab intervjuult läbi napis rõivas elukaaslane. Koerad ja lapsed on aeg-ajalt inimestel kaasas ka reaalselt kontoris või töökeskkonnas toimuvatel tööintervjuudel.

Personalitöötajad on juba harjunud, et intervjuu juurde võib käia taustalt kostev ebasobiv heli või jalutab intervjuult läbi napis rõivas elukaaslane.

Ekraan, millelt paistavad vaid suured silmad

Telefoni kaudu tehtavate videointervjuude puhul tuleb kandidaate aeg-ajalt juhendada, kuidas keskkonda ja seadet kasutada. Mõnikord on aru saada, et inimesed ise oma pilti ei näe ega taju, nii võivad intervjuu läbiviija ekraanile ilmuda üksnes suured silmad, ninaauk või hiiglaslik laup.

Tööle kandideerija ei vasta võõrastelt numbritelt tulevatele kõnedele

Kui inimene kandideerib tööle, siis jätab ta oma telefoninumbri, mille abil saab vestluse ajas kokku leppida. Paraku leidub päris palju inimesi, kes ei võta toru esimesel, teisel ega kolmandal katsel ega helista ka ise tagasi. Sõnumitele mõnikord siiski vastatakse ja siis võibki selguda, et tegu on inimesega, kes võtab kõnesid vastu vaid tuttavatelt numbritelt. Kuigi suhelda saab ka kirja teel, tehakse esimene kontakt enamasti siiski telefonitsi, eriti ametikohtade puhul, mis nõuavad head suhtlemisoskust.

Paraku leidub päris palju inimesi, kes ei võta toru esimesel, teisel ega kolmandal katsel ega helista ka ise tagasi.

Foto: Freepik

Ema või sõbranna saadetud CV

Reeglina saadavad inimesed tööle kandideerides oma CV ise, aga mõnikord otsib kandidaadile tööd elukaaslane, sõber, ema või vanaema. Kui kandidaadile helistatakse, siis ei pruugi ta ise üldse kursis olla, et keegi on CV teele pannud ja et ta kuhugi kandideerib. Mõnel puhul on tegu inimesega, kel on igati rahuldust pakkuv töö olemas, aga miskipärast pole sellega rahul lähedane inimene. Mõnel puhul on tegu inimesega, kes ise pole üldse töötegemisest huvitatud, aga lähedane pole samavõrra huvitatud täiskasvanud inimese ülalpidamisest.

Rabavad meiliaadressid ja fotod

Üldiselt on personalitöötajad paksu nahaga, neid on keeruline üllatada, aga mõnikord tuleb CV nii veidralt meiliaadressilt või sedavõrd ootamatu fotoga, et kulm siiski tõuseb.

Ka fotode osas tekib ikka ja jälle küsimusi, kas kandideerib inimene või hoopis tema tätoveering, nabarõngas või lemmikloom.

Kui enamasti on inimese meiliaadressis tema nimi või osa sellest, siis aeg-ajalt käivad sealt läbi sõnaühendid stiilis seksikas kiisu, vallaline kaunitar, purjus parm, rääkimata sellest, et mõnikord on inimese meiliaadressis ka ebatsensuursed väljendid. Ka fotode osas tekib ikka ja jälle küsimusi, kas kandideerib inimene või hoopis tema tätoveering, nabarõngas või lemmikloom.

Palga küsimine kandideerimise eest

Eesti ühiskonnas ei ole tavaks kandideerijale intervjuudel osalemise või koduülesande eest raha maksta, aga mõned kandidaadid seda siiski küsivad, eriti kui tuleb kirjutada essee või lahendada mõni kodune ülesanne. Mõnikord palutakse hüvitada ka intervjuule tulekuga seotud kulud, näiteks kütus või bussipilet.

Head Uudised GoodNews