Avaleht Nõuanded ALKOHOLIVABA PIDU! Uutmoodi pidude korraldamine
ALKOHOLIVABA PIDU! Uutmoodi pidude korraldamine

ALKOHOLIVABA PIDU! Uutmoodi pidude korraldamine

Pidu3Kindlasti oled märganud, et kui keegi alkoholi ei joo, saab ta kõvasti tähelepanu. Selle kohta küsitakse, uuritakse ja seda kommenteeritakse. Keera olukord enda kasuks!

Julge olla omanäoline ja esita sõpradelegi väike väljakutse – kas nad üldse oskavad kainelt lõbutseda? Pidu on täpselt nii äge, kui ägedaks see ise teha!

Mõned nipid uutmoodi pidude korraldamiseks:

  • Hõrgutavad maitsenaudingud – Pane oma kokaoskused proovile ja valmista midagi nii maitsvat, et su sõbrad ei pane alkoholi puudumist tähelegi. Ole loominguline! Valmista erinevaid suupistevalikuid, mitmekäigulisi õhtusööke või lase hoopis kõigil mõni roog kaasa tuua.
  • Kooskokkamine – Korralda ühine kokkamisõhtu. Pane kokku põnev menüü ja jaga ära, kes mida kaasa võtab. Õppige näiteks sushit valmistama või katsetage erinevate maade eksootiliste roogadega – vürtsikad India taimetoidud, mahlased Ameerika burgerid või käsitsitehtud Vene pelmeenid!
  • Lahedad teemapeod – Tee lisaks eksootilisele toidule kogu pidu samas stiilis. Korralda näiteks Mehhiko fiesta, mis jääb kõigile meelde teravate snäkkide, lõbusa muusika, sombreerode, vuntside ja erksate värvide poolest. Mehhikos ei tähenda pidu mitte rohkelt tequilat, vaid hoopis palju tantsu ja suhtlemist.
  • Alkoholita kokteilid – Üllata külalisi maitsvate mocktailidega ehk alkoholita kokteilidega ja su sõpradel ei teki isegi küsimust, kus on alkohol! Virgin Daiquiri või Shirley Temple kõlavad põnevalt ja maitsevad tõeliselt hästi!
  • Kuumad joogid – Loo külmal ajal hubasust, pakkudes mõnusaid kohvi- ja teejooke. Uudseteks maitseelamusteks võid mängida nii erinevate siirupite, vahustatud piimale joonistatud kujutiste, šokolaadipuru või kaneelipulkadega. Paku ka näiteks kakaod või chaid.
  • Põnevad seltskonnamängud – Tõmba pidu käima kõiki kaasavate mängudega. Näiteks “Maffia” või sõnaseletusmäng tekitavad elevust ja loovad lõbusa õhkkonna. Väga hästi sobivad ka lauamängud nagu hasarti tekitav “Alias”, inimesi avav „Ava ja Avasta“ või loovust ärgitav “Dixit”.
  • Fotolavastus – Lavasta laheda fotosessiooni jaoks mõni stseen, sea üles sobiv taust ja pane valmis valik aksessuaare ning atribuutikat. See on lõbus ja lihtne viis saada oma külalised omavahel suhtlema ning panna nad ohtralt naerma. Head mälestused on garanteeritud!
  • Muusika – Parim viis meeleolu loomiseks on hea muusika! Ole oma peo DJ –valmista ette ja vali ürituse jaoks sobiv lugude nimekiri. Võid üles panna ka süsteemi, mille abil saavad külalised ise otsida ja mängida oma lemmikmuusikat, näiteks Youtube’ist või sinu muusikalistist.

Proovi järele ja sa avastad, kui suur osa pidudest varem keerles ümber alkoholi ja kuidas ilma selleta on võimalik palju rohkem huvitavaid tegevusi teha! Lisaks on sul selgem pea, rohkem energiat ja palju kirkamaid elamusi, mida meenutada!

Allikas: Alkoinfo

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga