1. Avaleht
  2. Ole teadlik
  3. OLE TEADLIK I Kui sõidukit ei kasutata, siis võib see liikluskindlustuseta seista kuni 12 kuud
OLE TEADLIK I Kui sõidukit ei kasutata, siis võib see liikluskindlustuseta seista kuni 12 kuud

OLE TEADLIK I Kui sõidukit ei kasutata, siis võib see liikluskindlustuseta seista kuni 12 kuud

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saatis augustis 10 300 meeldetuletust uuendamata jäänud liikluskindlustuse lepingute kohta. 60 protsenti meeldetuletuse saanutest sõlmis kindlustuslepingu.

LKF-i juhatuse liikme Lauri Potsepa hinnangul jääb liiga tihti liikluskindlustuse leping kogemata uuendamata. „Kindlustusselts küll saadab meeldetuletuse, kuid sageli jääb see teiste meilide seas tähelepanuta või ununeb. Mõnikord on saaja kontaktandmed muutunud ja kindlustusandja ei tea neid. On tulnud ka ette, et meeldetuletuse saaja ei ole enam sõidukiga seotud,“ loetles Potsepp liikluskindlustuse lepingu uuendamata jätmise põhjuseid.

Potsepa sõnul saadab LKF iga kuu umbes 10 000 liikluskindlustuse meeldetuletust neile, kelle lepingu uuendamata jätmisest on möödas kolm päeva. „Kui sõidukit kasutatakse, siis meeldetuletuse saamisel tuleb liikluskindlustus kohe teha, sest kindlustamata sõidukit ei tohi liikluses kasutada. Mõistlik on enne lepingu sõlmimist võrrelda hindasid LKF-i veebikalkulaatoriga,“ ütles Potsepp. „Kui sõidukit ei kasutata, siis veenduge, et keegi seda kogemata ilma kindlustuseta ei kasutaks,“ selgitas Potsepp.

Aastas põhjustatakse peale liikluskindlustuse lepingu lõppu ja enne automaatse liikluskindlustuse rakendumist ligi 600 liikluskindlustuse juhtumit, mille kahjusumma on 1,3 miljonit eurot.

Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Tõnis Tohveri sõnul on liiklusõnnetuste keskmine kahju 1800 eurot. „Kui liikluskindlustuseta autoga põhjustatakse liiklusõnnetus, siis kahju hüvitab kannatanule viimase lepingu kindlustusandja, kuid selle põhjustajale esitatakse tagasinõue. Kui leping jääb kogemata uuendamata, siis suur tagasinõue tuleb ebameeldiva üllatusena,“ ütles Tohver.

Ta lisas, et kõige kindlam on valida automaatselt pikenev leping. „Sellisel juhul saadab kindlustus aegsasti enne poliisi lõppu kliendile uue poliisi ning arve, tagades sellega katkematu kindlustuskaitse,“ sõnas Tohver.

Liikluskindlustuse kehtivust saab kontrollida LKF-i veebilehelt www.lkf.ee/kindlustusekehtivus. Lepingu sõlmimisel või uuendamisel saab hindu võrrelda veebikalkulaatori abil www.lkf.ee/et/kalkulaator.

Liikluskindlustus on sõidukijuhi kohustuslik vastutuskindlustus, mis hüvitab liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud kahju kannatanule. Kui sõidukit ei kasutata, siis võib see liikluskindlustuseta seista kuni 12 kuud alates viimase lepingu lõppemisest.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Head Uudised GoodNews