5 ideed, mis teevad koduse tehnika paremaks
Tele2 tehnoloogiadirektorile Ervins Kampansile meeldib oma kodus tehnikavidinaid taaskasutada ja täiendada. Ta annab viis lihtsat soovitust, kuidas oma vanale seadmele uus ja parem elu anda.
Vanadest kõlaritest juhtmevabad bluetooth-seadmed
Vanadest kõlaritest saab teha odavalt moodsad juhtmevabad bluetooth-seadmed. Tavalisest Eesti tehnikapoest saab osta paarikümne euroga bluetooth-adapteri, mis vabastab kasvõi nõukaaegsed Radiotehnika S90ned juhtmetega jändamisest. Muusika läheb arvutist või nutitelefonist kõlaritesse üle õhu.
Nutitelefonist tasuta meediaseade
Vana sahtlis seisev nutitelefon on tasuta meediaseade, mida võib samuti vanade kõlaritega ühendada. Kui telefonil toimib wifi, siis saab seda kasutada netiraadio või voogedastuse kuulamiseks. Vana telefoni saab kasutada ka bluetooth ehk juhtmevaba saatjana, aga see nõuab eritarkvara ja rohkem pusimist.
Televiisori taustavalgustus led-ribaga
Võib osta tavalisest paarsada eurot kallima televiisori, millel on Ambilight funktsioon ehk taustavalgustus. Ehituspoest saab aga soetada led-riba, mis annab vanale televiisorile pea samasuguse efekti.
NFC programmeeritavad märgised teevad elu mugavamaks
NFC programmeeritavad märgised maksavad vaid euro, kuid teevad elu mugavamaks. Näiteks kleebid ühe öökapile ja kui magama hakkad minema, siis paneb see telefoni helinad vastavalt sinu soovile vaikseks või käivitab äratuse.
Autos lülitab programmeeritav NFC-kleebis automaatselt sisse käed-vabad süsteemi, navigatsiooni või paneb mängima muusika.
Tee-ise-nutikodu
NODEmcu on väga paindlikult programmeeritav kiip, mis maksab paar dollarit ja on üle koduse wifi-võrgu internetiga ühendatud. Ervins Kampans programmeeris sellega näiteks oma termostaadid distantsjuhtimisele, mis nõuab siiski natuke rohkem tehnikavilumust.