Avaleht Nõuanded 10 nippi juhile, kuidas töötajaid rõõmsana hoida
10 nippi juhile, kuidas töötajaid rõõmsana hoida

10 nippi juhile, kuidas töötajaid rõõmsana hoida

tegude-kalenderHooandjas on võimalik toetada Tegude Kalender 2017 väljaannet. Tegude Kalender on kalender, mille igale päevale on kirjutatud üks lihtne ja armas tegu, olgu selleks siis sõbra kallistamine või vanadele sõpradele kirjutamine.

Igapäevane kiire eluviis võib panna unustama, kui tähtis on teiste abistamine, kallistamine või “Ma armastan sind” ütlemine, seepärast ongi Tegude Kalender hea abimees, mis sellised lihtsad asjad meelde tuletab.

Toome heade uudiste portaali lugejateni 10 nippi juhile, mis aitavad ettevõtte töötajaid rõõmsana hoida.

Esimene tähelepanek: ole ise rõõmus, sest rõõm on nakkav

Meile kõigile meeldib olla positiivne ja näha enda ümber rõõmsaid inimesi, esimene samm õnnelikuma kollektiivi poole on sinu enda positiivsus ja rõõmsameelsus.

Küsi neilt aegajalt, kuidas neil läheb

Kui küsid töötajatelt, kuidas neil läheb, näitab see neile, et näed nendes ka inimest, mitte n-ö masinat, mis tööülesandeid täidab. Kuid ole ettevaatlik, liiga palju küsimusi eraelu kohta pole enam hea, oled siiski tööandja.

Ole kursis oma meeskonnaliikmete eesmärkide ja soovidega

Kõiki motiveerib oma eesmärkide ja soovide täide viimine. Produktiivsed töötajad on sinu jaoks kordades praktilisemad kui need, kes tööl vaid tööaega täis istumas käivad.

Usalda neid, liigne kontroll tekitab ebamugavust

Kui oled neile andnud tööülesandeid ja iga paari tunni tagant uurid, mis seis on ning ei luba neil mitte ühtegi otsust ise langetada, siis tekib nendes sinu suhtes umbusaldus ja hirm. Luba neil ise hakkama saada ja otsuseid langetada, see muudab neid enesekindlamaks ja rõõmsamaks.

Kui on võimalik, siis tee neile kingitusi või soodustusi

Iga tööandja soovib, et tema töökollektiivi kuuluvad inimesed ei vahetuks liialt tihti. Töötajaid hoiavad olemasolevas töökohas kinni hüved. Lõbusad jõulupeod, väikesed sünnipäevaüllatused või spordiklubi igakuised kinkekaardid. Pealegi sportlikud inimesed on parema tervisega ja seega ka produktiivsemad.

Anna neile piisavalt aega endale ja oma lähedastele

Tööaeg on tööaeg. Kõik vajavad puhkust ning kui tööaeg on ikka üheksast viieni, siis ei saa seda iga päev kuueni venitada. Ka töötajal on teine elu, mis on tööajast väljaspool, nt lapse lasteaia perepäev või tore teatriõhtu koos abikaasaga.

Kiida heade töötulemuste eest

Kõiki rõõmustavad head sõnad. Kiida heade töötulemuste eest, kuid tee seda veenvalt ja ära tee seda iga pisemagi detaili eest, muidu ei tehta enam vahet ja kiitmine muutub liialt üksluiseks.

Kuula ja arvesta meeskonna ettepanekute ja arvamusega

Hea juhi ja tööandja tunnuseks on arvestamine. Ei saa olla nii, et ainsad sobivad ideed tulevad ülemuselt endalt. Töötajatel on kindlasti praktilisi ettepanekuid ja nendega arvestamine toob kasu ettevõttele ja teeb ettepaneku tegija meele rõõmsaks.

Korralda ühisüritusi, et meeskond hingaks samas rütmis ja tunneks end mugavalt üksteise seltskonnas

Mugavus muudab inimesed rõõmsamaks. Kui kõik teavad, millised on töökaaslaste võimed ja iseloomud, tekib justkui harmoonia. Inimesed tunnevad end mugavalt, ei ole pinges ja tunnevad, et tööl käimine ei ole lihtsalt töö, vaid sellega kaasneb ka tore ja ühtehoidev seltskond.

Hangi endale ja oma töötajatele Hooandja kaudu Tegude Kalender ning kalendri meeskond aitab tuua igasse päeva toredaid tegusid ja positiivseid emotsioone.

Hea Eesti ettevõtja, eristu nendel jõuludel teistest, kingi meeskonnale ja koostööpartneritele positiivseid emotsioone terveks aastaks.
Kalendri igale päevale on kirjutatud üks lihtne ja armas tegu, olgu selleks siis sõbra kallistamine või vanadele sõpradele kirjutamine.
Saad kohandada Tegude Kalendri ka oma ettevõttega, valides 12 pilti, mis trükitakse sinu 2017 aasta kalendrisse.

Rohkem infot leiab SIIT!

VAATA VIDEOT!

Tegude Kalender Hooandjast

Kommentaarid