Avaleht Nõuanded 4 soovitust, kuidas muuta magamistuba hubasemaks
4 soovitust, kuidas muuta magamistuba hubasemaks

4 soovitust, kuidas muuta magamistuba hubasemaks

Ümbritseval keskkonnal on unele suur mõju. Magamistuba peab looma uinumiseks hea atmosfääri, sest see on viimane ruum, mida enne unele suikumist näeme.

Turvaline ja kodune interjöör soosib häid mõtteid, rahustab ja aitab kosutavale unele kindlasti kaasa. Kui magamiskamber meenutab pigem kõledat haiglapalatit, siis on tagumine aeg tuua sinna Home4you abil soojust ja hubasust ning parandada nii oma une kvaliteeti.

Kõige tähtsam on voodi

Magamistoa peategelane on loomulikult voodi, mille juures on olulised kaks asja: välimus ja madrats.

Foto: Home4you

Soovides magamistuppa või -tubadesse rohkem hubasust, tasub kindlasti võtta valikusse klassikalised kontinentaalvoodid. Ajatu stiiliga ja ülimalt mugav kontinentaal- ehk jenkkivoodi koosneb kolmest osast (kahest kušetist, vedrumadratsist ja kattemadratsist) ning selle tepitud voodipeats mõjub luksuslikult olles kui omaette sisekujunduselement.

Kuid ükskõik mis tüüpi voodi koju valida, peamine tähelepanu peab igal juhul minema madratsile. Ergonoomilised madratsid on hea une A ja B, neil puhkab organism end kõige paremini välja, luu- ja lihaskond on toetatud ning pikali olek ei põhjusta mingeid vaevusi.

Oma kehale ja magamisharjumustele sobiva madratsi valikul tuleb silmas pidada nii alusmadratsi kui kattemadratsi omadusi. Valik on mõlemal juhul lai: on erinevad vedrumadratsid, rullmadratsid, poroloonmadratsid, ortopeedilised madratsid jne. Home4you on kindlasti see koht, kust saab hüva nõu, mida madratsi valikul silmas pidada.

Taimed lisavad värskust

Taimed toovad tuppa elu ja löövad ruumi särama. Kui suurem toalillede armastaja pole, siis vähemalt ühele taimele võiks magamistoas ikka koha leida.

Mida vähem taimi, seda kõrgemad ja lopsakamad võiks need olla. Näiteks mõni suureleheline palm, viigipuu, draakonipuu või havisaba on ideaalne pilgupüüdja ja suudab elavdada ka kõige tagasihoidlikumat interjööri.

Ka pisemad rohelised toalilled aknalaual, öökapil või näiteks makrameest rippkorvis pakuvad silmailu ning tekitavad toas mõnusa ja värske miljöö. 

Foto: Home4you

Too tuppa tekstiile

Kardinad, voodikatted, dekoratiivpadjad, vaibad – magamistuba on täpselt see koht kodus, kus võib julgelt erinevate tekstiilide ja materjalidega katsetada ning neid omavahel kombineerida.

Näiteks pimendav ruloo akna ees võib ju oma rolli ruumi hämardamisel hästi täita, aga et ruumi visuaalset üldmuljet mahendada, võiks ruloo kõrvale riputada maani ulatuvad kardinad.

Katmata põrand magamistoas ei lähe kohe mitte, sest soojast sängist paljale põrandale astuda on kõike muud kui mõnus. Pehme lambanahk voodi ees või naturaalne villavaip teevad olemise märksa õdusamaks. Ilupadjad ja pleedid loovad ruumis intiimse aura.

Neid aeg-ajalt ümber sättides või välja vahetades saab magamistuppa luua aastaaja või pühadega haakuva meeleolu. Lisaks on neil ka praktiline funktsioon, kui tahad voodi peal raamatut lugedes pleedi alla kerra tõmmata või tukastada. Oma magamistoa stiiliga sobivad pleedid ja dekoratiivpadjad saab Home4you’st.

Foto: Home4you

Valgus olgu sume 

Terav ere kunstvalgus pole silmasõbralik ega aita kuidagi magamistoale sobiliku rahuliku ja lõõgastava atmosfääri tekkele kaasa.

Kohas kus magatakse, võiks valgusteid olla rohkem kui üks. Voodisse heites tahaks ju tuppa hämaramat, aga riietudes pigem tugevamat valgust ning ühest laearmatuurist jääb eri situatsioonides väheks. 

Suureks abiks on erinevad kohtvalgustid, mis toovad fookusesse rohkem valgust vajavad kohad (riidekapi, peegli, tualettlaua esised jne).

Kui tahta tuppa rohkem hubasust, siis tuleb mõelda ka lampide väljanägemisele. Näiteks toretsev laelühter, stiilne jalgadel põrandalamp või laheda disainiga kuppelvalgusti öökapil on praktilised, aga samas ka põnevad kujundusaksessuaarid.

Foto: Home4you

Ideaalis võiks magamistoas olla dimmerdatavad LED-valgustid, millel saab valgustugevust vastavalt soovile reguleerida.