Avaleht Nõuanded 10 inspireerivat sisustustrendi
10 inspireerivat sisustustrendi

10 inspireerivat sisustustrendi

Sisustustrendidega kaasas käimine ei tähenda alati põhjalikku remonti. Koju saab hooaja moejooni tuua ka pisikeste detailide näol nagu uus vaip, valgustid või voodipesu. Hansaposti kodukaupade tootejuht Kristel Türk tutvustab kümmet trendisuunda, millest kodus värskenduskuuri plaanides võiks joonduda.

Inspiratsioon öisest taevast

Sisekujunduse inspiratsiooni ammutamiseks tuleb sel aastal pilgud taevasse pöörata. Kõik, millel peened vihjed astronoomiast, tähtedest, tähtkujudest, galaktikast või tähetolmust, on trendikaks valikuks nii moes kui sisekujunduses. Vali lihtsa vormiga klaasid, valged või sinised taldrikud, mida kaunistavad kuldsed taevatähed või soeta keraamikat, mille glasuur meenutab mõne planeedi ebatasast pinnakatet.
 
Narmad

Narmad on alanud aastal taas trendilistis. Narmad kardinate ääres, patjadel kaunistuselemendina, samuti lampide ja ka peeglite ääres toovad sisustusse boheemlaslikku retrohõngu ning muudavad iga toa pisut mängulisemaks.

Ideed ookeanisügavusest

Mere temaatikast lugupidavad kodusisustajad saavad sel aastal rõõmustada, sest sisekujundussoovitustest leiab erinevaid sinakasrohelisi merelisi toone. Moes on ka mereasukatest inspireeritud esemed, näiteks ümara kammkarbi-kujuga mööbel, merekarbikujulised seebialused ja kalakujulised kööginõud. Sisekujundajad soovitavad luua aktsentseinasid, kasutades kala soomustest inspireeritud mustreid või keraamilisi plaate.

Ebakorrapärased vormid

Tavapäraselt nurgelisse tuppa aitavad pehmust tuua voolujoonelised vormid, kurvikad ja lainelised kujundid. Pane kandilisele lauale suur ja pehmelt voogav serveerimisalus või soeta taldrikud, mille pind pole korrapäraselt tasane. Ebakorrapäraselt ja orgaaniliselt kulgevad jooned on mängulised ja mõjuvad ühtaegu nii trendikalt kui ka naiselikult.

Geomeetriline vorm

Geomeetrilised mustrid hakkasid trendihoiatustes end näitama juba mõned aastad tagasi ning ka alanud aastal ei kao kolmnurgad, heksagoonid ja origami kuhugi. Vastupidi, geomeetrilised mustrid on vaheldusrikkad, ajatud ja need sobivad erinevat stiili sisekujundusega. Too koju skandinaavialikku hõngu geomeetriliste kujunditega kaunistatud patjadega ja kuusnurksete riiulitega või vali erksavärviliste kolmnurkadega vaip elustama mälestusi reisilt kaugele maale. Geomeetrilist disaini leiab ka vaaside, kausside ja söögitarvete pinnalt.

Maalähedased toonid ja toataimed

Moetoonid on jätkuvalt soojad, maalähedased ja naturaalsed. Nii seinavärvi otsides kui ka kodutekstiile valides tasub meeles pidada pruunikaid toone. Moes on liivapruun, uhutud lina, murtud valge, šampinjon ja erinevad pastelsed toonid, aga ka meetoon ja karamell ning särtsakamad korall ja virsik. Naturaalsed materjalid, näiteks linasest kardinad ja voodipesud, on trendikaks valikuks ka alanud aastal.

Potilill ei ole sel aastal üksnes tavapäraseks elemendiks aknalaual, sest interjööris näeb rohkelt massiivseid toataimi, lillepotte, ampleid ja taimedega ehitud seinasid.

Ombre

Ombre on uus trend, kus toimub värvide üleminek näiteks heledamast tumedamaks või kus üks värv muutub sujuvalt teiseks. Julgemad kasutavad seda tehnikat seinte värvimisel. Kui aga suuremaid sisekujunduslikke muudatusi plaanis ei ole, saab värskeid trende tuua koju näiteks nõude, vaipade või voodipesuga.

Julged mustrid

Lauda kattes tasub olla julge, sest moes on silmapaistva disainiga portselan ja keraamika. Trendikaks valikuks on sügav sinine toon kombineerituna valgega, aga ka musta ja valge koosmõju.

Samet

Võrgutav samet võtab sel aastal eelmisest veelgi julgemalt koha sisse. Moes on nii sametist diivanid, tugitoolid, voodid, padjapüürid, voodikatted kui segi lambid.

Kullaläige

Metall on trendikas, kuid seni areenil püsinud roosa kuld ja vaskne annavad teed kuldsele. Metalsed trendituuled puhuvad nii valgustuses, sanitaartehnikas kui ka kodukaunistuses.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga