Avaleht Reis&Puhkus Viva Las Vegas!
Viva Las Vegas!

Viva Las Vegas!

Svea Lillepalu

Las Vegas – See on linn, kus iial pimedaks ei lähe, kus tänaval võib kohtuda pop-kuninga Elvis Presleyga, kus abiellumine on sama lihtne kui McDonaldsis burgeri tellimine ja kus raha lõhn jälitab Sind igal sammul. Teist sellesarnast kohta kaardilt naljalt ei leia. See on linn keset Nevada osariigi kõrbe, kus lihtsalt peab vähemalt korra elus ära käima. See on Ameerika kasiino pealinn Las Vegas!

Pidu, mis kestab hommikuni…

See ei ole saladus, et Las Vegas on üks Ameerika Ühendriikide ja arvatavasti ka maailma suurimaid peo pealinnu. Selles kohas käib pidu hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni. Pidutsejatel tasub kõrva taha panna fakt, et enamikud ööklubid suletakse seal nädala sees umbes kella ühe ajal – ei mingit kella neljani tantsu keerutamist. Muidugi ei ole see probleem, sest soovi korral leiab veel must-miljon baari, kus tantsukingadele valu anda. Vegas on ka üks tüdrukute- ja poissmeesteõhtute meka.

Pidutsemiseks annab Las Vegas tohutul hulgal võimalusi, alustades baaridest, ööklubidest kuni peo-sviitideni välja, kust ei puudu basseinid, piljardilauad, baarid ja korvpalliväljakud.

Üheks kuumimaks ööklubiks on hetkel The Cosmopolitan of Las Vegas hotellis asuv Marquee Nightclub & Dayclub, mille lavalaudasid külastavad tihti hetke kuumimad DJd ja nagu nimest aimata võib, pidu selles klubis ei peatu. Veel üheks eriliseks paigaks, mis külastamist väärib on Mandalay Bay klubi nimega LIGHT. Tegemist on esimese Cirque du Soleil klubiga, kus lisaks muusikale, ilusatele inimestele ja meelierutavatele kokteilidele saab nautida ka maailmakuulsa tsirkusetrupi esitlust.

Kui aga tahad tunda end kui tõeline kuninga kass, siis sea sammud Wynn & Encore hotelli, sest just seal asub ööklubi nimega XS, mille ehitamise peale kulutati üle 100 miljoni dollari. Suvistel pühapäevadel toimub klubis üks Las Vegase kuumimaid basseinipidusid.

Abiellumine Las Vegase stiilis…

Nagu sissejuhatuses öeldud, siis abiellumisega suuri sekeldusi Vegases ei ole. Soovi korral võib seda teha lausa autost väljumata ehk teisisõnu drive-in kabelis. Üheks populaarseimaks kabeliks on muidugi Graceland Wedding Chapel, kus paaripanijaks ei ole keegi muu kui Elvis. Kokku on Las Vegases umbes 50 erinevat kabelit, kus üksteisele igavest armastust vanduda või näiteks hoopis juba antud lubadusi uuendada.

Enne abiellumist peab siiski ka natukene pabereid määrima ja otse lennukist abieluranda seilata ei saa. Kõigepealt tuleb taotleda Clarki maakonna abielubüroost litsents, mille saamiseks peab esitama tavapärased paberid – sünnitunnistused ning tõendid, et ei olda juba abielus. Abielulitsents, nagu seda kutsutakse, maksab umbes 60 dollarit.

Ühe pikantse detailina võiks mainida, et päevas sõlmitakse Vegases ligikaudu 315 abielu. Seega pruutide ja peigmeeste arv ulatub kõvasti üle 600 ning aasta lõpuks koguneb õnnelikke paare juba kuuekohalise numbri jagu.

Las Vegas lastega…

Samas ei tasuks Las Vegast maha kriipsutada ka peredel. Tõsi, pere kõige pisemad võiks siiski sellelt reisilt kõrvale jätta ning pigem reisida kooliealiste lastega. Peale selle, et pea igast hotellist leiab tohutu suured basseinialad, leiab ka küllaldaselt kuivemaid harrastusi. Hotellist Circus Circus leiab siseruumidesse ehitatud lõbustuspargi Adventuredome, mis muide ei jää kuidagi alla lageda taeva all asuvatele vendadele. Pargist leiab nii närve kõditavaid kui ka rahulikumaid atraktsioone.

Eriliseks tõmbenumbriks on ka Mandalay Bay hotellis asuv Shark Reef. Tegemist on veealust linna meenutava akvaariumiga, mida läbivad mitmed tunnelid. Veemaailm on koduks pea 2000 loomale, kelle seast leiab ka 15 erinevat liiki haisid. Loomaarmastajatel tasub külastada ka hotellis Mirage asuvat Sigfried & Roy Secret Garden loomaaeda, kust leiab nii lõvisid, leoparde kui ka delfiine.

Muidugi leiab Las Vegasest veel küllaldaselt tegevusi, mida lastega ette võtta. Kindlasti pakuvad lastele huvi Madame Tussauds vahakujude muuseum, M&M kommide maailm ja Etheli šokolaadivabrik. Ka vabas õhus jätkub tegevust oi kui palju. Üheks kindlaks soovituseks oleks päevane parvesõit Colorado jõel, mis on ka paljude kohalike meelistegevuseks. Küll aga tuleb arvestada, et näiteks suvekuudel on kanjonis väga kuum.

Ööbimisest Vegases…

Kõigil saab ühel hetkel energia otsa ning väike ilu-uni ei tee ka kunagi paha. Hotellidest Las Vegases puudu ei tule ning põhimõtteliselt leiab endale sobiva igaüks. Nagu arvatagi kehtib ikka reegel, et Las Vegas Stripil ehk linna peatänaval ööbimise eest peab maksma rohkem, kui suurest melust eemal hotellides. Samas, kui juba kord end sinna kohale sõidutada, siis tasuks investeerida ikka mõnda Stripi hotelli.

Kõige kuulsamad hotellid, mille Las Vegasest leiab on muidugi Caesars Palace, Palazzo, The Palms ja Bellagio. Viimane on kuulus eelkõige oma muusikaliste purskkaevude poolest. Lisaks tasub kindlasti kaaluda ka näiteks selliseid hotelle nagu The Venetian, kust leiab elusuuruses Veneetsia kanalid, Mandalay Bay, kust leiab gigantse rannaklubi koos lainebasseinidega, Wynn Encore, mille kaks hoonet näevad lihtsalt väga stiilsed välja. Kõikidest mainitud ja mitte mainitud hotellidest leiab tohutul hulgal restorane, baare, poode ja muidugi kasiinosid – muidu ei oleks see ju Vegas!

Stripilt leiab ka ühe omamoodi hotelli, MGM hotelliketti kuuluva Vdara. Eriliseks teeb hotelli see, et seal puudub kasiino. See on omamoodi rahulik oaas, mis pakub nii lihtsat ligipääsu kogu Vegase melule, kui ka võimalust sellest hoopis puhata.

Mida enne Las Vegase sõitu meeles pidada? 

  • Kõige mõtekam on veeta Vegases kolm kuni neli päeva. Paari päevaga saab kõik kohustuslikud ja mitte-kohustuslikud aktiviteedid ära proovitud. Heaks mõtteks oleks kombineerida Las Vegas näiteks Los Angelese külastusega. Kahe hiiglase vahele jääb umbes kolm ja pool tundi autosõitu.
  • Paljudes hotellides kehtib lisaks majutushinnale ka nn resort fee, mis on suuresti nagu erinevates Euroopa linnades kehtiv turimismaks. Enne broneerimist kontrolli kindlasti, kas see on nii ka Sinu hotellis, sest leidub ka selliseid hotelle, kus seda maksma ei pea. Üldjuhul jäävad resort fee summad umbes 15 – 25 dollari kanti öö kohta.
  • Tipid, tipid ja veelkord tipid. See ei ole küll midagi uut, kuid kindlasti meeldetuletust väärt ning kehtib kogu USA kohta. USA teenindussektor ja seal töötavate inimeste sissetulek on suuresti üles ehitatud tippidele, mida turistid ja kohalikud neile jätavad. Tipi andmata jätmist peetakse pigem solvavaks. Alati on küsimus, et kui palju siis andma peab? Restoranides ja baarides on tavaks jätta 15-20% kogusummast, taksojuhile paar dollarit ja portjeele 1 dollar iga koti eest, mida ta kanda aitab. Pea meeles, et tipid moodustavad Sinu reisieelarvest arvestatava osa.
  • Las Vegases ringi liikumiseks ei pea päevasel ajal kasutama ainult taksot. Kuna taksosõit on seal parajalt kulukas, siis tasuks see jätta õhtusse, kui tantsukingad juba väsinud on. Vegases sõidab rong nimega Monorail, mis meenutab suuresti Bangkoki Skytraini. Monorail ei peatu küll igas Stripi peal olevas hotellis, kuid peatused on piisavalt parajate vahemaadega, et pääseb lihtsalt kõikidesse hotellidesse. Tallataksole tasub samuti vatti anda, sest näiteks Stripi peal on, mida vaadata. Olgu selleks siis Bellagio purskkaevud võiTreasure Islandi tuleshow. Juba ainuüksi jalutuskäik linna peatänaval on elamus omaette!
  • Kasiinodest ei kostu enam Soome ja Rootsi laevadelt tuttavat mündikolinat. Selleks, et raha sisse panna ja võite välja võtta peab end registreerima cashieri ehk kassiiri juures. Siiski leiab mitmete hotellide fuajeedest väiksemaid automaate, kus päeva jooksul kogutud kolikad ära mängida.
  • Shoppamiseks tasuks külastada linnapiirist natukene eemale jäävaid outlete, kuid kui aega või viitsimist napib, siis leiab ka linnast seest paar päris head kaubanduskeskust. Näiteks asub Wynn Encore hotelli vastas Fashion Show Mall, kust leiab väga palju erineva hinnatasemega poode. Ka enamikes hotellides on sees eraldi poed, kuid sealt leiab üldjuhul pigem selliseid nimesid nagu Louis Vuitton, Gucci, Prada jne.

Ja pidage meeles – What happens in Vegas, stays in Vegas

Allikas: Estravel

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga