1. Avaleht
  2. Kampaania
  3. TOETA EESTI PÕLLUMEHI! Teeme oktoobris Eesti piimajoomise rekordi
TOETA EESTI PÕLLUMEHI! Teeme oktoobris Eesti piimajoomise rekordi

TOETA EESTI PÕLLUMEHI! Teeme oktoobris Eesti piimajoomise rekordi

helve-ja-juhan-sargavaMaxima Eesti kutsub kõiki Eesti inimesi jälgima Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja üleskutset tarbida rohkem kodumaist piima ja piimatooteid ning püstitama seeläbi oktoobrikuus Eesti piimajoomise rekordi.

“Eesti tootjaid ühendav Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsus nädala eest kõiki Eesti inimesi üles tähistama oktoobrit rahvakalendrist tuttava viinakuu asemel piimakuuna,” ütles Maxima Eesti ostudirektor Kristina Mustonen. “Tahame ka omaltpoolt panustada kohalike tootjate väärtustamisesse ning kutsume oma kliente üles jooma Eesti piima ja püstitama sellega oktoobris piimajoomise rekordit.”

Mustoneni sõnul püsib joogipiim sõltumata hooajast alati inimeste ostukorvis esikolmikus. “Kindlasti aitab piima populaarsusele kaasa lai valik – meie kauplustes on müüdaval 21 eri nimetust joogipiima, millest omakorda 98 protsenti on Eesti päritolu,” märkis Maxima Eesti ostudirektor. “Juba täna näeme, et koja üleskutsel ja meie viiendat aastat toimuval piimakampaanial on olnud positiivne mõju kodumaise piima tarbimisele – oktoobris on juba joodud ligi 225 000 liitrit Eesti piima.”

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimehe Roomet Sõrmuse sõnul soovib koda rahvakalendris oktoobrile uut nime omistades tuua kohaliku piimatootmise väärtuse ja põllumeeste hea käekäigu olulisuse rohkemate inimeste teadvusesse. “Kui Eesti inimene tarbib kohalike tootjate piima ja piimatooteid, toetab ta otseselt kodumaiste talunike ja põllumajandustootjate tegevust. Praegu, mil turukriisi tõttu on tootmise lõpetanud väga paljud piimatootjad, on Eesti tarbijate toetus põllumeestele olulisem kui kunagi varem,” märkis Sõrmus.

Kampaania “Joo Eesti piima” raames püstitatud eesmärki saavutada oktoobris Eesti piimajoomise rekord saab jooksvalt jälgida Maxima Eesti kodulehel, kus tarbitud piimakogust uuendatakse igapäevaselt. Rekordi mõõtmine kestab kuni 31. oktoobrini.

Head Uudised GoodNews