Avaleht Nõuanded Tehnoloogia tuleb appi! Nipid uusaasta lubaduste täitmiseks
Tehnoloogia tuleb appi! Nipid uusaasta lubaduste täitmiseks

Tehnoloogia tuleb appi! Nipid uusaasta lubaduste täitmiseks

Uusaasta lubaduste tegemine on ülemailmselt levinud traditsioon. Iga jaanuar seame endale eesmärke alates aktiivsemast elustiilist ja füüsilisest võimekusest, kuni säästlikuma eluviisi ning isikliku ja tööalase arenguni välja.

Ometigi kaob ühel hetkel uue aasta värske kuma ja lubadusest kinni pidamine muutub keeruliseks. Siinkohal saab abiks olla kaasaegne tehnoloogia, mis toimib nii isikliku assistendi kui hea motiveeriva sõbrana.

Trennipäevik ja aktiivsusmonitor

Trennipäeviku pidamine aitab kavandada eesmärkide saavutamiseks vajalikke samme – mõista seda, mis töötab ja mis mitte, ning annab selge ettekujutuse sellest, mida spordisaali või jooksurajale suundudes teha. Trennipäeviku abil on kõigil tegvustel eesmärk ja selle järjepidev täitmine annab ka motivatsiooni jätkamiseks kuniks raske töö tulemused muutuvad juba silmnähtavaks.

Huawei koolitusjuhi Jekaterina Mishina sõnul võimaldavad tänapäevased aktiivsusmonitorid meil omada ka paremat ülevaadet enda pingutuste tulemuslikkusest. „Kasutan ise hetkel Huawei GT2 nutikella, mida kandsin ka hiljuti reisides. Oli üsnagi üllatav ja motiveeriv avastada, et reisi lõpuks olin teinud üle 149 900 sammu. Lisaks sammudele suudab GT2 hinnata ka südamelöögisageduse intervalle treeningul, liikumise tempot, vahemaad ja aega, mõõdab trennide efektiivsust, näitab taastumiseks kuluvat aega ning vajadusel pakub isegi erinevaid jooksukursusi,“ märgib Mishina. Kuna spordiklubid on praegu ülerahvastatud, siis nutikas kell randmel aitab ka iseseisvalt eesmärkideni jõuda.

Kindlasti ei saa mainimata jätta ka tervislikku toitumist. Tänaseks on olemas juba küllaldaselt äppe, mis suudavad ainuüksi toote ribakoodi skaneerides hinnata, millised on selle toiteväärtused ja kuidas see teie toitumiseesmärkidega sobitub. Samuti soovitada huvitavaid retsepte ning jälgida sinu põhitoitainete vajadust.

Säästmisäpid

Raha kokkuhoid on kahtlemata vaeva väärt. See annab meelerahu, rohkem valikuid ja mida enam säästad, seda hõlpsamaks muutub ka täiendavate säästude kogumine finantsinvesteeringute näol. Paraku tuleb tõdeda, et Eestis saaks säästmine olla oluliselt populaarsem. Möödunud aastal läbi viidud uuringust selgus, et ainult pooltel Eesti inimestest on sääste ja 39 protsenti ei säästa üldse. Kolmandikul on sääste kõigest kolme kuu töötasu ulatuses.

Säästuraha kasvatamisega kipub probleemiks olema just see, et ei teata, kust alustada vajalike kärbete tegemist. Kui te oma kulutusi aktiivselt ei jälgi, siis loomulikult on säästlike harjumuste juurutamine üsnagi keeruline. Õnneks on tänapäeva äpimaailm üsnagi lai ja lahenduse leiab igale maitsele. Telefonirakendused pakuvad kulutamispäeviku võimalust ning osa saab võtta ka eelarvega seotud väljakutsetest.

Eneseareng

Millegi uue õppimine ei pea tingimata igav olema. 21. sajandi õpilaste õnneks on palju rakendusi, mis muudavad uute oskuste omandamise lihtsamaks ja lõbusamaks ning aitavad traditsiooniliste õppevormide puhul tõhusamalt õppida. Alates nutikatest keeleõppe äppidest, kuni praktiliste rakenduste ja audioraamatuteni.

Kalender – abiline seatud eesmärkide jälgimiseks

Võib tunduda lihtne ja traditsiooniline meetod, kuid kui palju märkmeid ja päeva eesmärke me ausalt kalendrisse kirja paneme? Jekaterina Mishina sõnul on eesmärkide saavutamiseks kõige olulisem leida graafikus vaba aeg, olla õigel ajal õiges kohas ning hoida silm peal tähtsatel kuupäevadel. „Kõik kalendris kavandatud eesmärgid ja ülesanded koos meeldetuletustega aitavad teel püsida. On olemas spetsiaalseid kalendri äppe erinevate sündmuste ja olukordade jälgimiseks, kuid tavaline, igasse nutitelefoni sisseehitatud kalender tuleb alati kasuks,“ ütles Mishina.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga