Avaleht Ole teadlik TASUB TEADA! Neli tüüpi inimesi, kes on sääskede lemmikud!
TASUB TEADA! Neli tüüpi inimesi, kes on sääskede lemmikud!

TASUB TEADA! Neli tüüpi inimesi, kes on sääskede lemmikud!

sportIgalühel meist on keegi tuttav, keda sääsed jumaldavad — nad tõmbavad putukaid ligi nagu palderjan kasse! Tuleb välja, et sellele on ka selgitus. Tervishoiueksperdid on välja selgitanud, et sääsed eelistavad tõesti nelja tüüpi inimesi. Siin on need 4 faktorit, mis muudavad meid sääskede maiuspalaks:

1. Rasedus.

Sääski meelitab inimeste poolt õhku hingatava süsinikdioksiidi aroom. Rasedad naised hingavad sagedamini välja, seetõttu on vereimejate huvi nende vastu suurem. Sellega tasub arvestada, sest sääskedega edasikanduv Zika-viirus võib raseduse ajal veel sündimata last nakatada.

rasedus

2. Sportimine.

Ärge imestage, kui pärast tervisejooksu muutute sääskede sihtmärgiks. Kõik see tuleneb sellest, et neid meelitab piimhape, mis moodustub aktiivse füüsilise koormuse korral lihastes ja sääsed jumaldavad seda.

3. Alkoholi tarbimine.

Eksperdid väidavad, et pärast kraadidega jookide tarbimist muutume me sääskedele külgetõmbavamaks. Nimelt tõstab alkohol inimese kehatemperatuuri ja vereimejad tulevad meie soojuse peale.

alkohol

4. 0 ehk I grupi veri.

Uuringute järgi on võimalus, et sääsk valib just 0 grupi verega inimese 83 protsenti. Kõige vähem ründavad nad II ehk A veregrupiga inimesi.

veri

Kui te kuulute mõnda neist riskigruppidest, hoidke kaitsevahendid käepärast!

Jüri Kukk

Allikad: http://www.aol.com/, adme.ru

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga