1. Avaleht
  2. Reis
  3. Sõpradega Lätti: ägedad kohad ja üritused, mida sel suvel külastada
Sõpradega Lätti: ägedad kohad ja üritused, mida sel suvel külastada

Sõpradega Lätti: ägedad kohad ja üritused, mida sel suvel külastada

Suvi on käes. Mõnus puhkuste aeg, kus saab veidi vabamalt võtta ning sõpradega rohkem koos aega veeta. Kui mõlgutad mõtteid, kuidas sellest suvest viimast võtta, siis siin on Sulle üks idee – võta oma parimad sõbrad kaasa, säti auto valmis ning seadke suund Läti poole.  Toome Sinuni 6 ägedat kohta, mida Lätis sel suvel sõpradega külastada ning lisaks jagavad Swedbanki riskikindlustuse valdkonna juht Aleksei Žemkov ja eraisikute kaartide valdkonna juht Kaari Aasrand Sulle kasulikke nippe, et oleksid mõnusaks reisiks hästi ette valmistunud.

Positivus Festival 2022

Pärast kaheaastast pausi naaseb Positivuse festival 15. juulil uues kohas. Festival toimus 13 aastat Põhja-Läti rannikulinnas Salacgrivas. Nüüd liigub see Läti pealinna Riiga, täpsemalt Daugava jõel asuvale Luvacsala saarele. Positivus on Baltikumi suurim levimuusika- ja kunstifestival, mis on toimunud Salacgrīvas alates 2007. aastast ja on igal festivaliaastal kogunud kuni 30 000 muusikasõpra Lätist ja välismaalt.

Rahvusvaheline muusikafestival LABADABA

LABADABA on suvefestival, mida iseloomustab alati vastutulelik suhtumine inimestesse, sündmustesse ja loodusesse. See toimub 5. kuni 7. augustini Ligatne regioonis Läti Ülikooli konverentsi- ja puhkekeskuses ”Ratnieki”.

Tervitage päikesetõusu SUP-iga Cena Moorlandi jalgrajal

Cena Moorland on Läti suuruselt teine raba, mis asub looduskaitsealal. Cena Moorlandil on 5 km pikkune jalgrada, mille keskel on vaatetorn. Jalgraja lähedal Skaista järve ääres saab ka SUPitada. See on üks ilusamaid SUP-itamise kohti ja ainulaadne mitte ainult Lätis, vaid ka Euroopas, eriti päikesetõusu ajal, kui raba on kaetud uduga ja päike alles kõrgele taevalaotusse tõusmas. SUPi seiklusi korraldatakse kaunis järves jalakäijate silla ääres, mida kaunistavad paljud väikesaared.

Turnige puude vahel nagu Tarzan

Jurmalasse Dzintari metsaparki on rajatud seikluspark “Jūrmalas Tarzāns”, kus adrenaliiniotsijaid ootab ees viis erineva tasemega takistusrada. Näiteks punane rada asub 8 meetri kõrgusel ja sisaldab atraktiivset “Tarzani hüpet” ja jalgrattasõitu mööda silda, lendavat rula ja muid põnevaid takistusi. Seevastu Must rada on mõeldud neile, kellel on suurem jõud, sest rajale on paigutatud 14 väga keerulist takistust.

Paljajalu läbitav rada

Kemeri rahvuspargi territooriumil on ligi kolmekilomeetrine seiklusrada, mis on mõeldud paljajalu läbimiseks. Sellel teekonnal saad tunnetada taldade all kive, sammalt, käbisid, rannaliiva, Ķemeri ravimuda, pilliroogu, jõevett. Pärast meeleolukat jalutuskäiku on jalad mõnusalt surisevad ja soojad ka märjal päeval, sest keha tunnetab energia ja elujõu juurdevoolu üsna füüsiliselt. Pea on puhanud, ärevus ja stress kadunud.

Sajutu park

Valmiera parkmetsa mändide vahel on park, mis on mõeldud nii väikestele kui suurtele adrenaliiniotsijatele. Seal saab turnida puude otsas, seigelda võrgutoas, nautida paljajalurada, ja jooksuradasid. Kohe lähedal on ka Dalini rand ja kohvik, kust leiab soojade ilmade korral mõnusat jahutust ja kehakosutust.

Enne, kui sõpradega Läti poole teele asud, hoolitsege selle eest, et teie dokumendid ja rahaasjad oleksid korras.

Dokumendid

Kui ületad autoga Eesti riigi piiri, olgu nii Sul kui Sinu reisikaaslastel kohe käepärast võtta kehtiv isikut tõendav dokument – pass või ID-kaart, mida piirivalve kontrollib.

Pangakaardid

Võimalusel võta alati reisile kaasa kaks pangakaarti ja üks neist võiks olla krediitkaart. Esiteks on see abiks juhul, kui üks kaart peaks kaduma või katki minema; teiseks on tihti teatud teenused – näiteks hotellibroneeringud või rendiauto – saadaval ainult krediitkaardiga. Kui kaart kaob, anna sellest koheselt oma pangale teada. Swedbanki kliendid saavad näiteks kaardi ka ise vajadusel pangaäpis blokeerida ja taasavada.

Reisikindlustus

Välismaale minnes soovitame sõlmida reisikindlustuse, mis on muuhulgas abiks ka ootamatute meditsiiniabikulude hüvitamisel. Kõikidel reisijatel, kellel on Swedbanki Gold või Platinum krediitkaart või kes sõlmivad Swedbankis reisikindlustuse lepingu, kehtib automaatselt ja ilma lisatasuta ka COVID-19 kaitse, kui nad on täitnud eeltingimused. Krediitkaardiga kaasneva reisikindlustuse meditsiiniabi summa on Swedbanki klientidele 750 000 eurot kindlustatu kohta ning kindlustatud on ka näiteks koos kaardiomanikuga reisivad alaealised lapsed ja elukaaslane või abikaasa.

Reisides autoga

Kui reisid autoga, teosta sõidukile reisieelne kontroll. Samuti vaata üle tagavararatta seisukord, vajalikud vahendid rehvivahetuseks või võta kaasa rehviparandusvaht, mis päästab sind edukalt juhul kui rehviga midagi väiksemat juhtub.

Kontrolli kindlasti liikluskindlustuse kehtivust ning trüki välja liikluskindlustuse poliis, mis pane autos kindlasse kohta. Liikluskindlustus on kohustuslik kõikjal. Ilma selleta liigelda ei tohi. Liikluskindlustuse kehtivust saab kontrollida Liikluskindlustuse Fondi lehel. Kaalu ka koguriskikaitsega kaskokindlustuse sõlmimist, mis hüvitab pea kõik sõidukile põhjustatud ettenägematud ja ootamatud kahjud, hoolimata süüdlasest või õnnetuse toimumise kohast.

Swedbanki klientidele kehtib kaskokindlustusega 24h autoabi teenus kogu reisiteekonnal, mis hüvitab kõik mõistlikud ja põhjendatud kulutused ning vajadusel ka katkise auto Eestisse transportimise. Näiteks pukseerimisteenus välisriigis võib äärmiselt kulukaks osutuda. Ole nutikas ja lisa autoabi number telefoni kontaktide hulka ning paberil näiteks auto kindalaekasse. Swedbanki kaskokindlustuse ööpäevaringne autoabi number on 888 2111.

PIN-koodi meeldetuletus

Kui pangakaardiga peaks tekkima probleem, tuleb appi Swedbanki mobiiliäpp, mis võimaldab Sul oma kaardi kiiresti ja lihtsalt blokeerida. Ja kui juhtud reisisaginas unustama oma PIN-koodi, saad seda hõlpsasti pangaäpist kontrollida.

Sularaha

Kuigi tänapäeval oleme harjunud enamikes kohtades kaardiga maksma, tasub meeles pidada, et on siiski veel kohti, kus on vaja sularaha. Näiteks kohalikku turgu külastades, mis on sageli reisijate üks lemmikatraktsioone. Kui Sul ei ole olnud võimalik enne reisi sularaha välja võtta, saad seda teha Swedbanki Gold või Platinum krediitkaardiga mõnes lähimas pangaautomaadis teisel pool piiri. Siinkohal on hea teada, et sularaha väljavõtmisel teise panga automaadist võib lisanduda teenustasu, mille määrab automaadi operaator.

Turud on aga meelispaigaks ka taskuvarastele. Seetõttu võta sularaha välja vaid nii palju, kui on plaanis kulutada, ja võimalusel hoia sularaha erinevates kohtades. Ja pea meeles: kui satud varguse ohvriks, siis sellega tegeleb kohalik politsei, kuid kui kaotsi läheb ka pangakaart, saad selle kohe pangaäpis ise blokeerida – nii on pangakaart vargale kasutu.

Head Uudised GoodNews