1. Avaleht
  2. Reis&Puhkus
  3. Reisijuht saadab raamatusõbrad Stockholmis Lisbeth Salanderi radadele
Reisijuht saadab raamatusõbrad Stockholmis Lisbeth Salanderi radadele

Reisijuht saadab raamatusõbrad Stockholmis Lisbeth Salanderi radadele

Kaks Ameerika fotograafi koostasid reisijuhi maailmakuulsa Rootsi krimikirjaniku Stieg Larssoni fännidele, kes tahavad Stockholmis käia tema «Millenniumi triloogia» kangelase Lisbeth Salanderi jälgedes.

«Me ei tahtnud teha tavalist reisiraamatut. Soovisime teha midagi meie tavalise loomingu sarnast. Nii et me tulime mõttele teha selline hübriid-reisikiri, mis on inspireeritud Stieg Larssoni «Millenniumi» sarjast,» selgitas CNNile üks selle autoritest Christopher Makos, keda koos teise autori Paul Solbergiga tuntakse kunstniku nime all Hilton Brothers.Raamat ühendab triloogia sündmustikuga seotud fotosid – peategelaste majad, politsei peakorter, tätoveering – koos asjadega, mida kunstnikud oma Rootsi visiidi ajal tegid.

Kuhu minna, kui on plaanis jalutuskäik Lisbeth Salanderi radadel? Lisbeth Salanderi kodumaja asub Fiskargatan 9. Hoone on ehitatud 1888. Stieg Larrsoni lemmikkohvik Mellqvist asub Hornsgatan 87.

Kirjaniku armastus oma lemmiksöögi vastu – grillitud juustuvõileivad ja kohv – on mõjutanud ka tema kangelaste menüüd. Samasugust vaadet, nagu Mikael Blomkvisti väidetavast koduaknast, saab nautida seistes Bellmansgatan 1 maja ees.

Stockholmi linnamuuseum korraldab igal laupäeval Stieg Larssoni «Millenniumi» sarja teemalisi tuure, kus käiakse nii selle sarja raamatute kui ka filmidega seotud paikades.

Allikas: tarbija24.ee

Head Uudised GoodNews