Avaleht Ole teadlik RANDMEPAELAD! Tallinna randades saab rannavalvelt küsida lastele randmepaelu
RANDMEPAELAD! Tallinna randades saab rannavalvelt küsida lastele randmepaelu

RANDMEPAELAD! Tallinna randades saab rannavalvelt küsida lastele randmepaelu

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet on laste turvalisuse kindlustamiseks randades tänavu tellinud 3500 spetsiaalset, rebimis- ja veekindlat randmepaela. Vajadusel tellitakse neid ka juurde. Vanemad saavad randmepaelu rannavalve käest küsida.

Nii nagu ka varasematel aastatel jaotab rannavalve Tallinna avalikes supelrandades väikelaste vanematele silmatorkavaid randmepaelu, millele saab kanda lapsevanema kontakttelefoni numbri ja lapse nime. Käepaelad on kättesaadavad rannavalve kabiinides, need on tasuta.

Randmepaela kinnitades tuleks lapsele selgitada, et ta saab alati punases riietuses rannavalvuritelt abi küsida. Samas ei tohiks lapsevanemad siiski unustada, et üksnes pael lapsi ei kaitse.

Eesti- ja venekeelne informatsioon randmepaelte kohta on paigutatud ka riietuskabiinidesse.

Tallinnas on viis avalikku randa: Stroomi, Pirita, Kakumäe, Pikakari ja Harku, kus iga päev tegutsevad rannavalvurid. Suure veekogu juurde sattudes võib suurematelgi lastel kaduda orientatsioon vanemate leidmiseks ja kogemused näitavad, et suve jooksul viivad rannavalvurid oma vanematega kokku kümneid pealinna randades ära eksinud lapsi.

Rannahooajal on soodsate ilmade korral populaarsemates, Pirita ja Stroomi rannas, 10-12 tuhat puhkajat.

Kommentaarid