Avaleht Ole teadlik MÕTLEME KOOS! Hannes Võrno kutsub turvalisuse vajadust ümber hindama
MÕTLEME KOOS! Hannes Võrno kutsub turvalisuse vajadust ümber hindama

MÕTLEME KOOS! Hannes Võrno kutsub turvalisuse vajadust ümber hindama

võrno
Hannes Võrno

Maailmas toimuvad karmid sündmused panevad meid teistmoodi mõtlema. Me tahaksime, et kõik oleks ilus, lilleline ja sõbralik, aga ei ole. Nüüd on aeg mõned asjad, mida oleme siiani pidanud loomulikuks, ümber hinnata ning seda omaenda ja lähedaste, kõigi ausate inimeste turvalisuse pärast. GoodNews vahendab kõigile eestlastele teleekraanilt tuntud Hannes Võrno Facebooki-postituse, lihtsalt selleks, et mõelda ja olla teadlik.

“Käisin äsja Jordaanias ja Iisraelis ning mõtlesin seal endamisi, et paljuräägitud ja lausa legendides elav Iisraeli piiriületuse kord teeb mind kodanikuna siiralt kadedaks. Selles nähakse sageli ülemäärast huvi kogu sinu elu ja tegevuse suhtes. Selles tajutakse paranoilist süüdistust näiliselt tühjal kohal. Möödavaatavat üleolekut sinu staatusest, religioonist ning su enda meelest poputamist vajast isiksusest. Piiril oled sa võõras, sissetungija. Ei mingit “Welcome to…” Mis sa tahad siit?

Kui oled kadalipust läbi, kohtad aga hoopis teist vastuvõttu. Suur relvavaimustus on mul ammu üle läinud, aga seal pea igal sammul nähtav inimene, kel on relv ja kes valvab korda ja turvalisust, tekitab aukartuse. Ma tunnen end seal riigis turvaliselt, sest piiril ei mängita selle valvamist ning need, kes tänaval käivad relvaga ja valvavad korda, lasevad iga sigaduseüritaja kohapeal kõhklemata maha.

Nii peaks olema ka meil! Piiri-, korra- ja turvavalvur ei pea naeratama nagu pagari kass ning kohvikuteenindaja ei pea sinuga suhtlema nagu Iisraeli migratsiooniametnik. Asjad peavad olema omal kohal. Sügav kaastunne sulle, nutust märgade silmadega ikka veel armsalt naeratada püüdev Euroopa!”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga