1. Avaleht
 2. Huvitav
 3. Millised olid Google’i aasta otsitumad sõnad Eestis?
Millised olid Google’i aasta otsitumad sõnad Eestis?

Millised olid Google’i aasta otsitumad sõnad Eestis?

Tänavu on kõige populaarsemad otsingusõnad Eestis 2023. aasta valimised, automaksu kalkulaator ja tehisintellekt, selgub täna avaldatud Google’i aasta otsitumate sõnade edetabelist.

Google kogub igal aastal kokku kõige otsitumad sõnad ja avaldab tulemused detsembris aasta sõnade (Year in Search) kokkuvõttes. Sel aastal täitus ühtlasi 25. aastat laialdaselt kasutatud Google’i otsingumootori loomisest.

Google’i Eesti äriarendusjuhi Kristina Randveri sõnul aitab Google’i otsingumootori tulemuste analüüsimine paremini mõista nii globaalseid trende kui ka olulisemaid sündmusi ja teemasid riigiti. Google’i otsingumootori andmete analüüsimine annab meile olulist teavet selle kohta, mis inimesi enim mõjutab ja huvitab, alustades poliitikast ja tehnoloogiast lõpetades kuulsate inimeste ja spordisündmustega. Selle pinnalt saab teha erinevaid järeldusi inimeste tarbimisharjumuste osas, aga ka välja töötada uusi tehnoloogialahendusi,” rääkis Randver.

Sel aastal on eestlaste enim otsitud sõnad ootuspäraselt tänavused valimised ja uuest aastast jõustuva maksumuudatusega seotud automaksu kalkulaator, samuti on populaarsed tehisintellektiga seotud teemad.

Google’i otsingutulemuste kokkuvõte näitab, millised olid tänavu kõige olulisemad kultuurisündmused. Eestlased otsisid enim infot Eurovisiooni, Eesti laulu ja The Weekendi kohta.

Spordisündmustest otsiti enim Rally Estoniat, Wimbledoni ja Tartu maratoni. Filmidest populaarseimad olid Oppenheimer” ja Barbie” ning kolmas populaarsem film oli Eesti filmitootjate linateos Vigased pruudid”.

Paraku kajastuvad igal aastal Google’i otsingumootori järjestuses ka meie seast lahkunud inimeste otsingutulemused. Kõige rohkem teavet otsisid eestlased tele- ja raadioajakirjanik Olaf Suuderi, Ameerika staarnäitleja Matthew Perry ja armastatud näitleja Ita Everi kohta.

Google’i otsingumootorit kasutatakse aktiivselt ka sõnastikuna ja sõnade tähenduse leidmiseks. Tänavu otsisid eestlased kõige rohkem sõnade melomaan”, liiderlik” ja tüüne” tähendust.

Lisaks on Google’i otsingumootor lihtne abiline nõuannete ja kiirete soovituste saamiseks. Sel aastal otsisid eestlased kõige enam nippe, kuidas arvutada tulumaksutagastust, kuidas püüda äädikakärbseid ja kuidas õpetada last lugema.

Tehnoloogia alajaotuses osutusid kõige otsitumateks sõnadeks AI-juturobotid Chat GPT ja Character AI ning Apple’i nutitelefon iPhone 15.

Selle aasta Google’i üle maailma enim otsitud tulemus uudiste kategoorias on sõda Iisraelis ja Gazas, kõige otsitum sportlane on Ameerika jalgpallur Damar Hamlin, kõige populaarsem muuseum on Louvre ja otsitum film on Barbie” ning retseptidest otsiti enim Korea riisitoidu bibimbapi tegemise õpetust.

Eesti aasta otsitumad sõnad

 1. Valimised 2023
 2. Automaksu kalkulaator
 3. Olaf Suuder
 4. Matthew Perry
 5. Värska kampaania
 6. Oppenheimer
 7. Ita Ever
 8. Ken Block
 9. Craig Breen
 10. Barbie

Aasta sündmused

 1. Eurovisioon
 2. Rally Estonia
 3. Wimbledon
 4. Eesti laul
 5. The Weeknd
 6. Depeche Mode
 7. Laulupidu
 8. Black Friday
 9. Beach Grind
 10. Tartu maraton

Filmid ja seriaalid

 1. Oppenheimer
 2. Barbie
 3. Vigased pruudid
 4. Avatar
 5. The Last Of Us
 6. Taevatrepp
 7. Suvitajad
 8. Kuulsuse narrid
 9. Everything Everywhere All At Once
 10. Apteeker Melchior

Sõnade tähendus

 1. Melomaan
 2. Liiderlik
 3. Tüüne
 4. Nõbu
 5. Katarsis
 6. Kaamos
 7. Mkm
 8. Nime tähendus
 9. Obstruktsioon
 10. Introvert

Tehnoloogia ja tehnika

 1. Chat GPT
 2. Character AI
 3. iPhone 15
 4. Chandrayaan-3
 5. Gürokopter
 6. Open AI
 7. Proxifier
 8. iPhone 15 Pro
 9. Midjourney
 10. AI

Kuidas?

 1. Kuidas arvutada tulumaksu tagastust?
 2. Kuidas püüda äädikakärbseid?
 3. Kuidas õpetada last lugema?
 4. Kuidas teha Smart-IDd lapsele?
 5. Kuidas esitada tuludeklaratsiooni?
 6. Kuidas peatada ninaverejooks?
 7. Kuidas nina lahti saada?
 8. Kuidas leida protsenti?
 9. Kuidas võidelda kedriklestaga?
 10. Kuidas alustada investeerimisega?

Google’i 25 aasta otsitumad sõnad üle maailma

 • Solist: Freddie Mercury
 • Teadlane: Albert Einstein
 • Lelu: Barbie
 • Linn: New York
 • Pianist: Chopin
 • Kangelane: Ämblikmees
 • Moeikoon: Rihanna
 • Naiskunstnik: Frida Kahlo
 • Kontsert: Beyoncé
 • Avastus: DNA
Head Uudised GoodNews