1. Avaleht
  2. Nõuanded
  3. Miks eelistada uuele hoopis kasutatud äriklassi sülearvutit?
Miks eelistada uuele hoopis kasutatud äriklassi sülearvutit?

Miks eelistada uuele hoopis kasutatud äriklassi sülearvutit?

Suuremate ostude puhul saab sageli määravaks asjaoluks hind ja kõnealuse toote kvaliteet. Ka sülearvutite maailmas on lood samasugused. Kui osa meist eelistab uue toote lõhna, siis leidub ka neid, kes ei pea vajalikuks osta alati uut, kui on võimalus saada sama, või miks mitte ka parem arvuti, kordades soodsamalt. Kas aga kasutatud arvutid on sama vastupidavad kui uued ja kuidas valida endale head arvutit?

Kui osa meist eelistab uue toote lõhna, siis leidub ka neid, kes ei pea vajalikuks osta alati uut, kui on võimalus saada sama, või miks mitte ka parem arvuti, kordades soodsamalt.

Foto: Freepik

Ka kasutatud äriklassi arvutid on väga vastupidavad

Ligemale 9 aastat tegutsenud arvutite edasimüüja 1it.ee esindaja sõnab, et nemad tegutsevad kasutatud äriklassi arvutitega ja need on väga vastupidavad. Samamoodi on vastupidavad ka uued äriklassi sülearvutid, aga uuena on nende hinnad kõvasti üle tuhande euro.

„Samas võib kasutatud äriklassi sülearvuti olla kallim kui uus odav säästuarvuti. Siinkohal tulebki mängu kvaliteet ja kasutatud äriklassi sülearvuti tõenäoliselt kestab kõvasti kauem kui odav säästuarvuti, mille hinged ja korpus lihtsalt ei ole mõeldud väga pikaks kasutuseks.“

Kasutatud äriklassi sülearvuti tõenäoliselt kestab kõvasti kauem kui odav säästuarvuti, mille hinged ja korpus lihtsalt ei ole mõeldud väga pikaks kasutuseks.

Foto: Freepik

Arvuti valimisel jälgi ekraani suurust

1it.ee esindaja toob välja, et arvuti valimisel tuleks esmajärjekorras jälgida ekraani suurust, kuna see on enamasti üks sellistest näitajatest, mis mõjutab kasutaja elu igapäevaselt. Samuti on oluline kogu arvuti muu tehniline pool, kuid seal on näitajaid ja numbreid juba rohkem. „Selle jaoks oleks kasutajal juba mõistlik meie poole pöörduda,“ leiab ta.

Pane paika eelarve

Tegelikkuses saab kõik alguse inimesest endast, kes seda sülearvutit vajab. Kõigepealt tuleb endalt küsida, miks on vaja uut arvutit? Kas seda on vaja endale, lapsele, tervele perele ja mida sellega tegema hakatakse? Kui sülearvuti saab olema töövahendiks, on vaja paika panna eelarve.

Enamasti ongi suurimaks küsimuseks raha – seega tuleks läbi mõelda, kas soovid arvuti peale kulutada või hoida selle soetamise pealt kokku. “Hea asi ei pea olema kallis, aga see peab olema kestev ja usaldusväärne,” nendib 1it.ee esindaja.

Foto: Shutterstock

Miks võiksid ettevõtted eelistada kasutatud seadmeid?

Eelistades kasutatud seadmeid, tuleb arvuti kuludele võrreldes uue rüperaali soetamisega sääst 2-3 korda. „Tööjõudlus on väga hea ja töö/kontori töödega saab ideaalselt hakkama ilma suuri kulutus tegemata.“

1it.ee poe eelised:

  • Spetsialiseerunud kasutatud sülearvutitel müügile.
  • Igale soovijale leitakse meelepärase hinna ja näitajatega arvuti.
  • Turvalise ostukoha märgisega e-pood.
  • 14 päeva jooksul saab e-poest ostetud tooteid tagastada ilma küsimusi esitamata.
  • Kõik arvutid garantiiga nii eraisikule kui ka firmadele.

Head Uudised GoodNews