1. Avaleht
  2. Huvitav
  3. Kevadised sisekujundustrendid 2023 I Rikkalik ja elegantne versus loomulik värskus
Kevadised sisekujundustrendid 2023 I Rikkalik ja elegantne versus loomulik värskus

Kevadised sisekujundustrendid 2023 I Rikkalik ja elegantne versus loomulik värskus

Pärast pikka ja pimedat talve on kevade saabumine justkui sõõm värsket õhku. Selleks, et kevadeks varakult valmistuda, jagab IKEA sisekujundaja peamisi kevadisi kodusisustustrende ja annab nõu, kuidas neid taskukohaselt oma koju tuua.

Mida pikemad on päevad, seda enam soovime oma kodudesse tuua kevadist värskust ja kergust. Aastaaegade vaheldumine omab mõju ka inimeste hea- ja meeleolule mis väljendub ka inimlikus vajaduses kohandada end ümbritsevat keskkonda ning tuua kodu sisekujundusse värskust uute värvide ja detailidega.

IKEA Eesti sisekujunduse osakonna juht Pedro Castro jagab, millised on 2023. aasta kevadiste sisekujundustrendide kolm peamist trendi.

Foto: IKEA

Trend nr 1 – rikkalik ja elegantne, ent üllatav

„Kujutle 60ndatest pärit Itaalia mängufilmi ning oledki juba õigel teel. Seda iseloomustavad ajastutruud värvid, elegants ja dramaatilisus koos kontrastsete materjalide ning mustritega, vastanduvate läikivate ja mattide materjalide ning kõvade ja pehmete pindadega,“ selgitas Castro.

Antud stiili iseloomustavad peamiselt kuldsed toonid, klaas ja tume puit. Tumedat puitu vürtsitavad rikkalikud värvid ja mängulised trükimustrid. Sisekujundaja sõnul ei tähenda uus stiil, et kogu kodu sisekujunduse peaks ümber tegema, vaid igaüks saab oma kodu uut stiili esemetega värskendada. Näiteks kodu värskendamiseks saab imesid luua ainuüksi tekstiiliga. Mängulised mustrid võimaldavad koju tuua kaasaegsust, näiteks lisa diivanile julgete ja värviliste trükimustritega patju ning oled juba ühe sammu võrra lähemal.

“Rikkalik ja elegantne kevadine trend võimaldab meil mõtteliselt põgeneda reaalsusest ning reisida filmimaailma, kus elus on lihtsust, mugavust ja sõrmeotsaga maagilisust,” lisas Castro.

Foto: IKEA

Trend nr 2 – värske nagu äsjaniidetud muru

Sel kevadel näeme sisekujunduses ka palju hooajale omast värskust. Heaks näiteks on puit, looduslikud materjalid ja lihtsad kujundid koos ühevärviliste graafiliste mustritega. “Antud stiili puhul on sisekujunduse keskmes rohelised lehed, mida leiab nii tekstiilide trükimustritelt kui ka kodus olevatelt toataimedelt,“ sõnas IKEA sisekujundaja.

Selleks, et seda stiili oma kodu sisekujunduses kasutada, vali lihtne minimalistlik baasmööbel ning kaunista seda detailidega, mis on naturaalsetest materjalidest. Võimalusel eelista looduslikest materjalidest ja käsitööna valminud jätkusuutlike tooteid.

Foto: IKEA

Looduslähedust ja värskust saad koju tuua näiteks erinevate taimede ja lilledega. „Toataimed sobivad kodus praktiliselt kõikjale: põrandatele, taimealustele, riiulitele. Taimi saad valida vastavalt kodusele õhkkonnale, lähtudes nii tubade valgusrohkusest kui ka temperatuurist. Tee selgeks ka, kui palju hoolitsust taimed vajavad. Mõningaid taimi on väga lihtne hooldada, mistõttu sobivad need hästi algajatele taimeomanikele. Mõni taim vajab aga rohkem tähelepanu ja kasvamiseks erilisemaid tingimusi,” selgitas Castro. Koju võiks valida ka õhku puhastavaid taimi, mis parandavad kodu õhukvaliteeti.

Foto: IKEA

Trend nr 3 – harmoonilisus ehk iga asi omal kohal

Sisekujundaja sõnul saab kodudesse värskust tuua, lastes lahti ebavajalikest asjadest, mis põhjuseta liigselt ruumi võtavad. „Kevade lähenedes tasub vaadata üle oma sahtlid ja kapid ning otsustada, milliseid asju sa enam ei vaja. Allesjäänud asjad saad rühmitada nende funktsioonide kaupa ja asetada kastidesse. See tegevus aitab korrastada mõtteid ja tuua tubadesse kevadist värskust,“ sõnas IKEA sisekujundaja.

Castro sõnul mõjub kodu harmoonilisemalt, kui seal on vähem segadust ja ebavajalikke asju. “See ei tähenda, et kodu peaks asjadest päris tühjaks tegema, vaid pigem asjade seadmist selliselt, et igal esemel oleks kodus oma koht. Enamik meist tunneb end paremini kodus, mis on korras,“ lisas Castro.

Lihtne nipp kodu korras hoidmiseks on kasutada asjade hoiustamiseks karpe ja kaste. Nii T-särgid, sokid kui ka muud aksessuaarid saab asetada sobiva karbiga garderoobikapi sahtlitesse. Elutoas sobivad kasutamiseks dekoratiivsed karbid, mille saab asetada sisekujunduselemendina riiulile.. Karbid aitavad korda hoida ka köögis – nendesse saab asetada nii maitseained, vürtsid, tee või ka rätikud.

Head Uudised GoodNews