HEA TEADA I 8 kõige absurdsemat müüti kuivatite kohta
Kuivatite kohta on liikvel mitmeid hirmuäratavaid müüte, mis teevad neist majapidamise kõige vastuolulisema kodumasina: kuivatid krigisevad, kortsutavad riideid, “söövad” sokke, võtavad palju ruumi ja tarbivad meeletult elektrit… kui palju on aga neil juttudel tõepõhja? Kuivateid ümbritsevaid müüte selgitab LG tehnikaekspert Vyacheslav Sergejev.
1. Kõik riided tõmbavad kuivatis kokku ja muutuvad numbri võrra väiksemaks
Kui nii peaks tõepoolest juhtuma, siis tõenäoliselt ei ole viga kuivatis, vaid valitud programmis! Et seda olukorda vältida, pööra tähelepanu, mis materjalist riided parajasti kuivatisse lähevad ning vali temperatuur vastavalt rõivaste koostisele. Uuemates kuivatites on kasutusel AI DD tehnoloogia, mis oskab ise vastavalt pesu koostisele kindlaks teha, millist programmi oleks kõige otstarbekam kasutada. Samuti on oluline meeles pidada, et kõiki riideid ei tohikski kuivatis kuivatada – selleks on alati rõiva sildil vastav märge.
2. Kuivatis lähevad pesud kortsu
Kui riided on pärast kuivatusprotsessi kortsus, tähendab see, et need on jäänud masinasse liiga kauaks. Lahendus probleemile on lihtne: riided tuleks välja võtta vahetult peale kuivati programmi lõppu.
3. Kuivatisse võib mahutada lõputult palju riideid
Usutakse, et kuivatisse võib suruda riideid nii palju, kui süda lustib, aga tegelikult see nii ei ole. Mida rohkem on kuivatis asju, seda kehvemini saab ta oma ülesannetega hakkama: kui ületada soovituslik pesukogus, väheneb masina efektiivsus drastiliselt. Seepärast tasuks mõelda juba enne ostu, kui suured on sinu majapidamise tavapärased pesukogused – tavalisematel LG kuivatitel jääb soovituslik pesukogus 8-9 kg juurde.
4. Kuivatid „söövad” sokke
Kus iganes “sokikoll” ka ei elaks, siis kindlasti ei ole tema kodu pesukuivatis. Kui kahtlustad, et sinu sokid on kuivatusprotsessi käigus kuskile kadunud, siis on kõige tõenäolisem need leida kuivati trumli ja välisserva vahelt. Puuduvate sokkide leidmiseks soovitame läbi vaadata kõik kuivati ääred.
5. Kuivati paisutab elektriarve hiiglaslikuks
On vähetuntud fakt, et eraldiseisvad kuivatid tarbivad oluliselt vähem elektrit kui pesumasinad, millele on kuivatusfunktsioon sisse ehitatud. Tänapäeval on müügil ka kuivateid, mis kasutavad energiatõhusat DUAL Inverter Heat Pump tehnoloogiat, mis tagab A++++ energiatõhususe.
6. Pole vahet, kas sul on eraldiseisev kuivati või pesumasin-kuivati
Vastab tõele, et üks ei ole parem kui teine, kuid kahtlemata on mõlemil omad tugevused. Eraldiseisva kuivati tugevusteks on suurem võimsus ja energiatõhusus, rohkem funktsionaalsusi ning õrnemad kuivatusprogrammid.
7. Kuivati tekitab koju rohkem tolmu
Eraldiseisvad kuivatid kasutavad spetsiaalseid filtreid, mis takistavad kuivatuse käigus kogutud tolmu levimist majapidamisse.
8. Riided on pärast kuivatamist täiesti kuivad
Pesud peaksid kuivatist välja tulles olema veel natukene niisked. Kui pesu on täiesti kuiv, on tõenäoline, et see on ka juba kortsu tõmmanud ning riiete silumiseks tuleb palju vaeva näha.