1. Avaleht
  2. Reis&Puhkus
  3. Estraveli müük turismimessil oli rekordiline
Estraveli müük turismimessil oli rekordiline

Estraveli müük turismimessil oli rekordiline

Baltikumi suurim reisibüroo Estravel müüs tänavusel turismimessil Tourest 2013 neljandiku võrra rohkem reise kui eelmisel aastal. Populaarseimad tootekategooriad olid puhkusepaketid, lennupiletid ja kindlustus.

“Oleme messil saavutatuga väga rahul. Tundub, et eestlased on end peale masu-aastaid tublisti kogunud ning taas rohkem reisima hakanud. Kindlasti mängib reiside ostul rolli ka Eesti külm kliima, mis viib mõtted soojale maale ja puhkusele. Turismimess pakkus selleks igal juhul mitmeid soodsaid võimalusi,” rääkis Estraveli turundusdirektor Janika Ritson.

Estraveli andmetel olid pakettreiside sihtkohtadest populaarseimad Kreeka, Türgi ja Egiptus. “Paljud inimesed tulid messile kindla sooviga leida endale soodne päikesereis ja seda nad ka said,” sõnas Ritson.

Lisaks puhkusepakettidele andis Estraveli messimüügis tooni lennupiletite, kindlustuse ja majutuse müük. Enim lennupileteid osteti Ameerikasse, Itaaliasse ja Saksamaale.

Eksklusiivsematest puhkusereisi võimalustest tundsid messikülastajad huvi villapuhkuse järele, mis on eestlaste seas pakettreiside kõrval üks kiirelt kasvav reisitrend.

Tänavune turismimess Tourest 2013 toimus 15.-17. veebruarini Eesti Näituste messikeskuses. Eesti Turismifirmade Liidu andmetel külastas messi rekordarv külalisi – kolme päeva jooksul käis messil 36 316 inimest, mis on üle 10 000 külastaja enam kui mullu. Kõige aktiivsem messipäev oli 22 840 külastajaga laupäev.

Head Uudised GoodNews