Avaleht Reis&Puhkus Eesti saab juurde tärnihotelle
Eesti saab juurde tärnihotelle

Eesti saab juurde tärnihotelle

Tärne taotlevate hotellide arv kasvab. Kolm aastat tagasi loodud Euroopa ühtse tärnisüsteemiga on Eestis tänaseks liitunud 11 majutusasutust. Eesti Hotellide ja Restoranide liit loodab selle arvu aasta lõpuks kahekordistada ja läbi Hotelstars kvaliteedimärgise tõsta kogu sektori taset.

Eesti Hotellide ja Restoranide liidu (EHRL) tegevjuhi Raigo Triigi sõnul on 2010. aastal alustanud Euroopa ühise Hotelstars süsteemi mõte muuta majutusasutuste võrdlemine lihtsamaks ja valiku langetamine kergemaks.

Eestis on Hotelstars Triigi sõnul rakendunud hästi. “Oleme sel aastal välja andnud juba kuus tähist ja veel seitsmega on töö algamas. Aasta lõpuks peaks Eestis olema 20 Hotelstars tärniga majutusasutust”, selgitas Triik. Tema sõnul on huvi uue tärnisüsteemi vastu hotellide seas kasvanud. “Talvel prognoosisime, et aasta lõpuks võiks Eestis olla 10 Hotelstars süsteemi alusel atesteeritud hotelli, nüüd julgeme loota juba kaks korda rohkem,” ütles Triik. Tulevikus näeb EHRL, et kõik Eesti hotellid võiksid olla ühtse süsteemi järgi võrreldavad, mis tagaks läbipaistvuse ja kvaliteedikontrolli kogu sektoris.

Sel aastal on Hotelstars süsteemi alusel viis tärni antud Pädaste mõisale ja hotellile Telegraaf. Varasemalt on viis tärni pälvinud ka hotell Schlössle. Neli tärni on tänavu omistatud Ülemiste Hotellile ja My City Hotelile. Saaremaa Thalasso Spaa Hotell on saanud kolme tärni superior taseme ning kolm tärni on omistatud Tähetorni hotellile. Tärne on taotlemas veel Savoy Boutique Hotell (5 tärni), St. Petersbourg Hotell (4), Hotell London (4) Baltic Hotell Imperial (4), Hotell Pallas (3 tärni superior tase), Dorpat Hotell (3 tärni superior tase) ja hotell St. Barbara (3).

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga