Avaleht Kas sina teadsid? Asendamatud äpid nutikale suvenautlejale
Asendamatud äpid nutikale suvenautlejale

Asendamatud äpid nutikale suvenautlejale

Kuna suvi on käes ja puhkused ukse ees, siis paljudel on plaanis reisisutsakad või maalesõidud. Tehnoloogiaekspert jagab nõu, missugused äpid tasub suveseikluste perioodiks alla laadida, olgu puhkus planeeritud linna või loodusesse.

“Suvi tähendab enamasti puhkuseid, reisimist ja looduses viibimist. Tänu tehnoloogiale on aga suviste puhkuseplaanide tegemine muutunud oluliselt lihtsamaks 一 alates maailmaga suhtlemisest ja võõras kohas kaardirakenduses navigeerimistest kuni majutus- või toitlustuskohtade broneerimiseni,” räägib tehnoloogiaekspert ja Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina. Järgnevalt annab ta mõned soovitused nutikate tööriistade kohta, mis võimaldavad suve nautida veelgi enam.

Virtuaalne giid aktiivse puhkuse veetmiseks

Välismaale või kodumaal looduskaunitesse kohtadesse reisides valivad inimesed tihti piirkonna avastamiseks matka- või jalgrattaretke. Seda saab teha täiesti omal käel, kuid veelgi mugavam on, kui keegi annab ette soovitusliku marsruudi, mida mööda liikuda. Nii on kindel, et kas mägistes või lihtsalt maalilistes paikades reisides ei jää vahele ükski kaunis vaade.

Kaardi- ja marsruudi planeerimise rakendusi on erinevaid, mõned neist lausa spetsiaalselt loodusnautlejate jaoks. Näiteks “Outdooractive: Hiking & Biking” äpp lahendab kõik marsruudi planeerimisega seotud mured ning annab nõuandeid matkamise, rattasõidu või muude välitegevuste austajatele. “Rakendus pakub ettekoostatud liikumismarsruute mitte ainult oma kodukohas, vaid lausa üle maailma. Äppi on väga mugav kasutada ning soovitud marsruudi saab valida enda jaoks kõige olulisemate tegurite järgi: vahemaa, kestuse või kõrguse põhjal,” räägib Mishina.

Abimees taimede ja seente tuvastamiseks

Looduses viibimine on lisaks värske õhu nautimisele suurepärane viis võtta aeg maha, imetleda ümbritsevat ja avastada maailma. Kuid kellel poleks ette tulnud olukorda, kus kohtame mõnda tundmatut taime või pakub hoopis huvi, kas jalge ette jäänud seen on söödav?

Sellisteks puhkudeks tasub alla laadida rakendus, mis aitab saada uusi teadmisi ja tundma õppida erinevaid taimeliike. Näiteks “PlantSnap” rakendus tuvastab kohe igat tüüpi taimi kõikjal maailmas 一 kui näed mõnd puud või langenud lehti, saad hõlpsalt selgeks teha selle liigi või päritolu ja olulisemad omadused. Eestlastele kui tuntud seenelkäijatele võib aga erilist avastamisrõõmu pakkuda seenerakendus nimega “Mushrooms App”. Tehnoloogiaeksperdi sõnul võimaldab see seeni skaneerida ja tuvastada. Seeneäpp sisaldab 210 levinumat seenetüüpi koos üksikasjalike kirjelduste ja kvaliteetsete fotodega.

Virtuaalassistent muretuks restoranikogemuseks

Võõras paigas tekib sageli küsimus, kuhu minna sööma. Veelgi enam, keegi ei soovi pärast pikka linnaekskursiooni tühja kõhuga avastada, et valitud söögikoht on rahvast täis või ei vasta ootustele. Õnneks on olemas mitmeid äppe, mis aitavad sellist pettumust vältida ja eeltöö meeldivaks toiduelamuseks ära teha.

“Üks populaarsemaid lahendusi toidunautlejate jaoks Huawei AppGallerys on “TheFork”. Rakendusest sobiva restorani leidmisel on võimalik lauabroneering teha kiirelt ja tasuta,” selgitab Mishina ning lisab, et ka veinigurmaanide jaoks on rakenduste hulgas põnevaid leide. Tema sõnul annab ülemaailmselt populaarne rakendus “Vivino” infot erinevate jookide kohta, arvestab soovituste pakkumisel isiklikke eelistusi või hoopis aitab avastada uusi maitsevarjundeid.