Avaleht Reis&Puhkus Air Baltic viib Tartust reisijad tasuta Riiga lennuki peale
Air Baltic viib Tartust reisijad tasuta Riiga lennuki peale

Air Baltic viib Tartust reisijad tasuta Riiga lennuki peale

AirBalticEsimesest märtsist paneb Air Baltic oma lennureisijatele sõitma tasuta bussid Riia lennujaama ja Tartu bussijaama vahel, mõlemale poole väljab üks buss päevas.

Tartu bussijaamast saavad reisijad tasuta sõitu Riia lennujaama alustada varastel hommikutundidel. Air Balticu reisijate buss väljub iga päev kell 3.55 hommikul ja jõuab lennujaama 7.30, kirjutab Tartu Postimees.

Riiast Tartusse saavad reisijad Air Balticu tasuta bussiga sõita hilisõhtul. Buss väljub Riia lennujaamast kell 23.20 ja saabub Taaralinna 2.55.

Sõit Tartu bussijaama ja Riia lennujaama vahel kestab kummalgi suunal kolm tundi ja kolmkümmend viis minutit. Mõlemad bussid teevad vahepeatuse ka Valmieras. Nõudepeatusi Air Balticu bussijuhid tegema ei hakka.

Air Balticu esindaja Janis Vanagsi kinnitusel on busside sõidugraafik koostatud Air Balticu lennukite saabumis- ja väljumisaegade alusel.

Vanagsi sõnul on raske ennustada, kui palju Tartu-Riia bussiliin firmale reisijaid juurde võiks tuua, kuid tema hinnangul toob liin eelkõige kasu Tartu linnale ja kogu Tartu piirkonna majandusele.

Air Baltic hakkab järgmise kuu algusest reisijatele pakkuma ka Riia lennujaama ja Leedu Šiauliai bussijaama vahelist tasuta bussiveoteenust.

Lätis saavad Air Balticuga reisijad tasuta Riia lennujaama sõita neljast linnast: Valmierast, Jēkabpilsist, Jelgavast ja Daugavpilsist.

Enne Air Balticu bussi istumist tuleb sõita soovijal oma reis internetis registreerida. Seejärel saadab firma selle kohta kinnituse. Reisijad peavad olema valmis Air Baltic Busi kinnitusega e-kirja paberkoopiat ka bussijuhile näitama.

Alla 12-aastastel lastel, kes reisivad üksi, peab bussis olema saatjaks vähemalt 16-aastane isik. Saatjal ei pea olema kehtivat lennupileti broneeringut, kuid ta peab Air Balticut varem teavitama, et sõidab bussis lapse saatjana. Lennufirma pakub ka võimalust tellida alaealise lapse saatja teenus.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga