
Koduse valvesüsteemi paigaldamine on üks parimaid samme oma vara kaitsmiseks
Igal nädalal on politseiuudistes märgitud, et kuskil Eestimaa nurgas on jälle vargad liikvel. Kaduma läheb tööriistu garaažist, väärtesemeid kodust, spordivarustust suvilast või isegi kütust koduõuelt.
Koduse valvesüsteemi paigaldamine on üks parimaid samme oma vara kaitsmiseks. Aga paljud ei tea, et ainult seadmete ülespanekust ei piisa. Valve töökindlus ei ole igavene – see vajab hoolt nagu iga teinegi tehniline lahendus.
Koduse valvesüsteemi paigaldamine on üks parimaid samme oma vara kaitsmiseks.
“Kõik seadmed vajavad hooldust, aga valveseadmete puhul on see kriitilise tähtsusega, sest kui muu koduelektroonika saad selle rikke puhul remonti viia ja pead lihtsalt mõned päevad ilma seadmeta elama, siis valveseadmete puhul, kui varas tuleb rikke ajal, oled kõikidest asjadest jäädavalt ilma,” selgitas G4Si erakliendiüksuse juht Tarmo Pärjala.

Sellise olukorra vältimiseks pakub G4S valvesüsteemile professionaalset hooldusteenust, mille käigus kontrollitakse, kas kõik süsteemi osad töötavad nii nagu vaja. Vajadusel tehakse ka kohe vajalikud parandused. Hooldus on oluline loomulikult mitte ainult koduvalvele vaid ka äripindade valvesüsteemidele.
“Paljud inimesed ei mõtle sellele enne, kui on juba hilja. Süsteem hakkab streikima, annab valeteavitusi või – mis veel hullem – ei tööta siis, kui päriselt vaja.” Sellepärast soovitatakse hooldust teha uuematel süsteemidel üks kord kahe aasta jooksul, vanematel (6+ aastat) süsteemidel üks kord aastas. Kindlasti tasub hooldusi planeerida 1-2 kuud ette.
Kui aga on kahtlus, et midagi ei toimi, tasub tehnik kindlasti varem kutsuda.
Koduvalve annab turvatunde, kuid ainult siis, kui ta ka tegelikult töötab. Hooldatud süsteem tähendab, et sa ei pea muretsema, kas kõik toimib – sa tead, et see toimib. Ning see teadmine on meelerahu, mida ükski pikanäpumees sinult ära võtta ei saa