1. Avaleht
  2. Nõuanded
  3. SEITSE NIPPI, kuidas telefoniga paremaid fotosid klõpsata
SEITSE NIPPI, kuidas telefoniga paremaid fotosid klõpsata

SEITSE NIPPI, kuidas telefoniga paremaid fotosid klõpsata

Eraldi kaameraks pole täna enam mingit vajadust, sest nutitelefonide kaamerate kvaliteet on väga hea ning on telefon meil pea alati kaasas kuhu iganes me ka ei lähe. Samsung Eesti mobiiliseadmete tootekoolitaja Kirill Kozlov toob välja seitse nippi, mida jälgida, et oma nutitelefoniga veelgi paremaid fotosid klõpsata.

Õpi tundma oma kaamerat

Selleks, et saada parimad võimalikud pildid, peaks iga inimene teadma, milleks tema nutitelefoni kaamera on võimeline. Seega tuleks järele vaadata, milliseid funktsioone ja režiime telefonikaamera pakub ning neid eesmärgipäraselt ka kasutada. Nii aitab telefon parima foto saamiseks luua parimad tingimused.

Tee alati mitu fotot

Telefon on meiega pea alati kaasas, seega saab häid fotosid klõpsata igal pool ja igal ajal. Ära tee huvipakkuvast vaid ühte fotot, vaid klõpsa neid kümme või rohkemgi. Hiljem vaata fotod üle, vali enda lemmikud ja põhjenda, miks just see sulle meeldis.

Leia erinevaid perspektiive

Proovi pildistada ainulaadsete ja ootamatute nurkade all, see muudab pildid kindlasti meeldejäävamaks, sest loob illusiooni pildil olevate objektide sügavuste ja kõrgustega. Samuti toob see pildi rohkem esile kui lihtsalt otse eest pildistatuna.

Kasuta kolmandiku reeglit

Lisa oma kaameravaatele ruudustik, mis pildi justkui üheksaks võrdseks kastiks jagab. Pildi kõige huvitavam osa, peaks jääma nende ruutude ristumiskohale. See annab fotole naturaalsema tunde ning on tasakaalukam. Järgmine kord kui teed sõpradest kohvikus või näiteks töötades pilti, siis proovi see teha horisontaalselt ning kolmandikke järgides.

Ole spontaanne

Poseeritud fotod on mälestuste loomiseks suurepärased – rõõmsad hetked lähedastega, tähistamised ja kohtumised kuulsustega. Ent vahepeal on väga põnev jäädvustada hetki spontaanselt ja poseerimata, nt inimesed omavahel suhtlemas ja erinevaid toimetusi tehes.

Leia endale valgusallikas

Hea foto tegemiseks on valgus väga oluline. Seega tuleks sellele veidi rohkem tähelepanu ja aega pöörata, et erinevaid võimalusi ja sätteid seada. Valgus mõjutab foto meeleolu, tooni ja atmosfääri. Seega oleks parim kasutada võimalikult palju loomulikku valgust ning välk sootuks unustada.
Samuti ei pea välku ilmtingimata kasutama ka pimedas pildistamiseks. Täna on mõnel nutitelefonil juba olemas ööfotograafia režiim, mis ka hämaras suurepäraseid ja elavaid fotosid jäädvustab.

Kasuta HDR-i ja portreerežiimi

Kasuta pildistamisel HDR režiimi (High Dynamic Range). See aitab hoida tasakaalu foto tumedate ja heledate osade vahel. Seda kasutades on fotod loomingulisemad ja kunstilisemad, ent peamiselt aitab fotodel välja näha just sellised nagu me päriselus pildistatavat nägime.
Portreerežiimi tuleks kasutamine toob esile pildi subjekti ning jätab tausta taustaks. Näiteks udustab see tausta; lisab eredust andva efekti subjektile, aga mitte taustale; teeb tausta must-valgeks, ent subjekti endiselt värviliseks. Portreerežiimi peaks kindlasti katsetama, selle erinevaid funktsioone, efekte ja filtreid, sest sellega saab luua fotosid, mis teiste seast esile paistavad.

Head Uudised GoodNews