Avaleht Reis&Puhkus 8 asja, milleta perepuhkusel kindlasti hakkama ei saa
8 asja, milleta perepuhkusel kindlasti hakkama ei saa

8 asja, milleta perepuhkusel kindlasti hakkama ei saa

Suvi on käes ja meri kutsub. Paljud lähevad puhkuse ajal perega randa. Kas sa tead, mida oodata, kui pakid tohutut hulka asju, mida sa mõne puhkusepäeva või nädala jooksul vajad? Kiirustades ja suures segaduses võib kergesti ununeda mõni ääretult tähtis asi.

Aga ära muretse! Et midagi sellist ei juhtuks, anname sulle nimekirja 8 kõige tähtsama asjaga, mida kohe kindlasti koju unustada ei tohiks. Loe edasi ja hoolitse selle eest, et sinu pere puhkaks tänavu meeldivalt.

Nr 8: GPS

Moodsa tehnika üks hea külg on, et see võib elu märgatavalt lihtsamaks muuta. Miks piinata end vanade, pea muinasaegsete kapsaks lapatud kaartidega? Sinu teed sihtkohta suudab märgatavalt lihtsustada väike elektrooniline seade, mida kutsutakse GPS-iks.

GPS, mis tähendab globaalset positsioneerimissüsteemi, juhatab sulle vaevata kätte õige tee mis tahes kohta maailmas – peaaegu. Pane see autosse, toksi sisse soovitud sihtkoht ja GPS otsib välja parima tee, kuidas sinna sõita. Samal ajal annab seade ka üksikasjalikku teavet, nii et sihtkohta mitte jõuda pole lihtsalt võimalik.

Hinnad? Need on nüüd palju soodsamad kui mõni aasta tagasi – kõigest paarkümmend eurot.

Nr 7: söök ja jook

Söök ja jook kuuluvad mõistagi vältimatute asjade hulka, kui kavatsetakse kuhugi kaugemale minna. Kui te ei lähe eriti kaugele, saate ilmselt ka suurte varudeta hakkama. Esimesel juhul ei tohiks neid aga unustada, eriti kui võtate kaasa väikesed lapsed. Arvatavasti ei taha te kogu tee ühte ja sama laulu kuulata: “Emme, mul on kõht tühi! Issi, ma tahan juua!”

Väga soovitatav on võtta kaasa ka külmutuskott: seal püsivad toidud ja joogid värske ja maitsvana isegi pärast tundidepikkust kuuma ilmaga sõitu.

Nr 6: sülearvuti

Ära naera midagi. Sülearvuti ei ole siin nimekirjas mitte sellepärast, nagu me arvaksime, et sa ei suuda puhkust ilma moodsa tehnikata mööda saata, vaid seetõttu, et see riistapuu võib õigupoolest väga kasulik olla.

Laptopi abil saab leida kõige huvitavama teabe mis tahes hetkel. Info kohalike vaatamisväärsuste kohta, liiklusinfo, ilmateade, parasjagu maailmas toimuv jpm on sulle kättesaadav kogu aeg, mil sa pikutad palmi all mõnusas varjus ja rüüpad külma õlut.

Nr 5: kaamera

Nüüd esitleme järjekordset moodsa tehnika imet, mis teeb sinu puhkusest puhkuse – see on kaamera. See aitab sul kõik meeldivad hetked alatiseks jäädvustada. Lapsed vees pladistamas, suur liivaloss, mille sa ise ehitasid, imeilus päikeseloojang, arhitektuur, alasti ja ülemeelik abikaasa…

Ära kaamerat maha unusta – need on tänapäeval väga väikesed, kerged, odavad ja lihtsad kasutada – nii püsivad mereäärsed ilusad hetked meeles ka paljude aastate pärast.

Nr 4: esmaabi

Puhkuse ajal juhtub tavaliselt palju toredat, kuid pea meeles, et õnnetus ei hüüa tulles. Võib tekkida kas või väike vigastus – sel puhul läheb aga esmaabi eriti vaja.

Soovitame lisada esmaabikotti ka sääse- jm putukate vastase salvi, kreemi kergete põletuste puhuks ja aspiriini. Igaks juhuks…

Nr 3: pass

Kui te lähete teise riiki, ärge unustage passi või ID-kaarti. Kontrolli järele, mida täpselt on vaja külastatavasse riiki pääsemiseks. Muidu võib juhtuda, et takerdute piiripunktis ja teie tore puhkus kujuneb seguks vandumisest, kätega vehkimisest ja halvast tujust. Ei maksa lasta kehval ettevalmistusel puhkust rikkuda!

Nr 2: soojad riided

Kindlasti ei ole kohvris ruumi10 paari plätude, 18 paari päevitusriiete, 25 paari lühikeste pükste, särkide või seelikute, 8 käteräti ja 15 tuubi päikesekreemi jaoks, kuid soovitame siiski soojalt võtta kaasa mõni soe rõivaese ning jalanõud – igaks juhuks. Ilma peale ei saa kunagi kindel olla. Paki ka vihmavari kaasa.

Kui ilm on kogu aeg ülihea, pole mingit muret, oled lihtsalt sügisrõivad reisile kaasa võtnud. Kui ilm ei ole aga kogu aeg nii hea, oled endale lõpuks väga tänulik.

Nr 1: raha

Kuhu sa ka ei läheks, raha on vaja igal pool. Ära unusta võtta kaasa piisavalt raha oma vajaduste ja nõudmiste rahuldamiseks.Kui sa ka ei taha suurt summat sularaha ühes vedada,võta vähemalt krediitkaart kaasa.

Kui te reisite mõnda riiki, kus euro ei ole kasutusel, ära unusta raha vahetada. Paljudes turismikeskustes võetakse vastu ka välisvaluutat, kuid see muidugi suurendab kulutusi. Pea meeles, et puhkus on heal juhul ainult paar korda aastas, nii et ära ole liiga kitsi. Lase endal ja oma lähedastel nautida tõeliselt unustamatut puhkust!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga