Avaleht Nõuanded 7 põhitõde, millele tähelepanu pöörata muutuva valgusega pildistamiseks
7 põhitõde, millele tähelepanu pöörata muutuva valgusega pildistamiseks

7 põhitõde, millele tähelepanu pöörata muutuva valgusega pildistamiseks

Puhkus on suurepärane aeg oma fotograafiaoskuste arendamiseks, kuna see võimaldab võtta aega endale, külastada põnevaid kohti ning kasutada ära head ilma. Lisaks ajaloolistele monumentidele ning kaunitele peidetud nurkadele, tehakse pilte oma pereliikmetest ja sõpradest. Raske peegelkaamera või keskpärase digikaamera asemel on mugav kasutada pildistamiseks nutitelefoni ning et need pildid saaks tehtud hea kvaliteediga, mis säiliks ka tulevikus, tasub teada mõningaid põhitõdesid valguse kohta. Siin on paar soovitust Huaweilt.

Pilvine ilm

Ehkki puhkusel on päikeseline ilm väga oluline, on just pilved need, mis pehmendavad valgust ning tagavad pildistades parema tulemuse hetkega. Professionaalsed fotograafid kasutavad välitingimustes erilampe, hajuteid ning abilisi oma fotosessioonidel. Samamoodi saab appi võtta pilved ning veidi kehvema ilma, et pehmendada ning vähendada varje modelli näol.

Kellaaeg

Kui puhkus möödub suhteliselt pilvevabas kliimavööndis, siis on tark ärgata juba varahommikul. Sel ajal ei paista päike veel liiga tugevalt ning võimaldab kasutada pehmemat valgust. Samasugust võimalust pakub ka hiline pärastlõuna. Nendel aegadel tehtud fotodele jäädvustuvad kaunid ja soojad kuldsed toonid.

Taust

Modellile keskendumise kõrvalt ei tohi unustada üht teist olulist kompositsiooni osa – tausta. Kuigi portreede taustad on tihti kunstipäraselt udutatud, mängib selle värvus ja sisu siiski oma rolli. Tähelepanu tuleb pöörata ka inimestele, kes võivad meelega kõndida taustale ja rikkuda pildi.

Pro-režiim

Kogenud fotograafid võtavad koheselt kasutusele telefonikaamera pro-režiimi. See võimaldab mugavalt käsitsi muuta ISO, säritust ja säriaega, mis tagab, et ka keerulisemates olukordades on pildil õige heledus ja värvid.

Statiiv

Hilisõhtuseid pilte tehes tasub kasutada statiivi. Huawei statiiv hoiab nutitelefoni paigal, tagades teravad fotod ka pikema säriajaga pildistades. Lisaks on statiivi kõrgust võimalik mugavalt muuta, sättides selle pikenevat kaela.

Mitu pilti korraga

Algajad fotograafid teevad tihtipeale vea, pildistades kõike ainult ühe korra. Parem on teha mitu pilti korraga ning valida neist parim välja pärast fotosessiooni. See säästab aega ning närvikulu, sest siis pole vaja fotosessiooni korrata, kui üks pilt on valesti välja tulnud.

Järeltöötlus

Isegi maailma parimad fotograafid ei avalda oma fotosid enne nende töötlemist. Mobiilse fotograafiaga algust tehes piisab piltide täiendamiseks ja neile professionaalse välimuse andmiseks mõne rakenduse kasutamisest.

Võttes appi mugava statiivi, pro-režiimi ning järgides mõningaid lihtsaid põhitõdesid, on võimalik saavutada väga ilusaid tulemusi. End juba tõestanud ning hea hinnaga Huawei P9 Lite 2017 nutitelefon on suurepärane valik ka algajale fotograafile. See võimaldab teha piltidele järeltöötlust otse telefonist, et jagada pilte kiirelt oma sõpradega või sotsiaalmeedias. Hea varustus ning baasteadmised on kindlasti piisav, et avaldada oma töö kvaliteedi ja tasemega ka teistele muljet.

Kommentaarid