Avaleht Nõuanded 7 nippi, et panna aed särama
7 nippi, et panna aed särama

7 nippi, et panna aed särama

Kui jõulud näitavavad sombusemat palet ja lumevalgus puudub, saab koduõue jõulumaagiat luua ja valgust tuua jõulutuledega. Aia ehtimiseks on lihtsad nipid, mida jagab K-rauta Tondi kaupluse juhataja Eveli Uibomets.

1) Kuigi jõulumoes domineerib hetkel minimalism, kehtib aia ehtimisel reegel “rohkem on uhkem”. Jõulutuledega on keeruline üle doseerida.

2) Ehtimisel loo rikkalikke koosluseid, sest üksikud hajutatud valguslaigud aias ei pääse mõjule. Ehi pigem üks puu, põõsaansambel või värav uhkelt, ära jaota valgustust ühtlaselt erinevatele elementidele.

3) Jõulutuled peavad olema ilmastikukindlad (sellekohase info leiab pakendilt), kuigi need on kõrgema hinnaga kui siseruumi mõeldud tooted. Tuppa mõeldud ehted ei pruugi välitingimustes üldse tööle hakatagi. Kindlasti pole neilt loota töökindlust meie heitlikus kliimas. Lisaks ehetele peavad ilmastikukindlad olema muud tarvikud, näiteks pikendusjuhtmed.

4) Vali kindlasti LED-tuled (mitte hõõglambid), sest nende töökindlus on suurem ja eluiga pikem. Ühtlasi on LED põrutuskindlam ja võtab vähem elektrit. LED-jõuluehteid on vastavalt maitsele nii sooja kui ka külma tooniga.

5) Tee valik kasutuskoha järgi. Näiteks jääpurikad sobivad räästa alla, valgusketid maja kontuure rõhutama, valgusvõrgud põõsaid ja puid katma.

6) Paigalda elektrilised jõuluehted nii, et neid ei peaks pärast jõule maha võtma. Kuna jõuluvalgustust kahjustab kõige enam paigaldamis- ja mahavõtmisprotsess, võiks need jääda majale, aiale ja puudele aastaringselt. Sama tootja ehteid saab reeglina omavahel jätkata ja kombineerida. Paigaldamise käigus tasub jälgida, et kaablid ei satuks teravatele servadele, kus need võivad läbi kuluda ja lühise tekitada. Korrektselt paigaldatud LED-tuled toovad jõulurõõmu vähemalt kümneks aastaks.

7) Pimedal perioodil võivad jõulutuled põleda ööpäevaringselt, neid pole vaja ka kodust ära sõites välja lülitada. Samas võib soetada anduri, mis lülitab tuled sisse hämaruse saabudes ja kustutab hommikul tuled ära.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga