Avaleht Nõuanded 6 nõuannet! Kuidas valida nutikella?
6 nõuannet! Kuidas valida nutikella?

6 nõuannet! Kuidas valida nutikella?

Kui veel mõningad aastad tagasi oli nutikellade valik väike ning ka nende poolt pakutavad võimalused piiratud, siis nüüd on nutikate ajanäitajate valik läinud suureks ja pakutavaid võimalusi on seinast-seinani. Kuidas teha enda jaoks õige valik?


Pulsi ja stressi mõõtmine, sammude ja kalorite lugemine, une ja joodud kohvi koguse jälgimine, erinevad terviseprogrammid, kõnedele vastamine ja palju muud. Mõni nutikell pakub nendest funktsioonidest vaid üksikut ning mõni paljusid korraga. Kuidas kõiges selles orienteeruda ja mida uut nutikella ostes üldse silmas pidada?

Personaalne abimees kõiges või ainult sporti tehes?

Paljud nutikellad suudavad väga edukalt asendada personaaltreenerit sportimisel. Nad jälgivad täpselt kasutaja aktiivust, pulssi, samme, eelnevaid saavutusi ja tulemusi ning suudavad kõige selle põhjal koostada uusi treeningprogramme ja eesmärke. Lisaks suudavad nad sinna juurde arvestada näiteks inimese individuaalset stressitaset ja une kvaliteeti.

„Uuemad nutikellad suudavad aga personaaltreeneri rolli täiendada ka isikliku assistendi rolliga ka jooksuraja väliselt. Taskust mobiili välja võtmata on võimalik näha sissetulevaid uudised, lugeda e-kirju, sõnumeid või isegi vastata ja teha kõnesid. Näiteks nädala lõpus müüki tulev Samsung Galaxy Watch pakub ka e-SIMi võimalust ehk nutikella jõuavad kõik sõnumid ja kõned ilma selleta, et telefon läheduses oleks. See tähendab, et trenni minnes ei ole tarvidust kohmakat telefoni üldse kaasa võttagi,“ rääkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Veekindlus

Nutikella eesmärk on pakkuda abi igal hetkel. Olgu see siis magades, pesus olles, tööle kiirustades või trenni tehes. Seega peaks see olema ehitatud võimalikult vastupidavaks igale ilmale ning olukorrale. Vastavalt sellele, millistel eesmärkidel nutikella soovitakse kasutada peaks ka jälgima, milline on kella veekindlus. See, et kell on niiskuskindel ei pruugi veel tähendada seda, et sellega võiks ujuma minna.

„Jälgida tuleb märget ATM ning numbrit selle ees. 3 ATM tähendab, et kell on pritsmete kindel, kuid seda ei tohiks kanda näiteks dušši all viibides. 5 ATM tähendab veekindlust, millega võib juba basseini minna ning 10 ATM on veekindlus, mis lubab kellaga ka aktiivse veespordi, näiteks surfamise või snorgeldamisega, tegeleda,“ selgitas Aasma.

Disain

Igapäevaseks kasutamiseks mõeldud nutikellad võiksid ka head välja näha ning heale disainile pööravad ka tootjad üha rohkem tähelepanu. Seda lihtsal põhjusel, et treeningul ei ole tarvis, et kell oleks uhke nahkrihmaga, vaid see peab olema funktsionaalne. Samas õhtul välja minnes sobib käele paremini midagi viisakat, seega kummist rihm tasub välja vahetada.

„Selle nädala lõpus müüki tulev Samsung Galaxy Watch on näiteks saadaval erinevates suurustes ja värvides ning lisaks on võimalik kellade rihmu vahetada endale kõige sobivamaks. Uus Samsungi kell on saadaval näiteks ka eksklusiivse kuldse (Rose Gold) värviga,“ ütles Aasma.

Aku kestvus ja laadimine

Keskmise nutikella aku peab vastu umbes kaks päeva. Olenevalt muidugi selle kasutamise aktiivsustest ning töötavatest funktsioonidest. Siiski leidub ka mudeleid, mille aku on vastupidavam. Lisaks tasub uurida aku laadimise võimalusi. Paljusid nutikelli tuleb laadida juhtmega, kuid mitmete puhul on võimalik ka eriti mugav juhtmevaba laadimine.

Hind

Nutikellade hinnad kõiguvad suurel määral olenevalt milliseid funktsioone seade pakub, kas tegemist on värvilise ekraaniga, milline on veekindlus jne. Seega tasub kella valida mitte hinna järgi vaid pigem just funktsioonide põhjal, mida endale vajalikuks pead. Kas hakkad kella kandma ainult sportimisel või igapäevaselt? Millist veekindlust vajad? Kui oluline on disain? Kindlasti tasub alati silmad lahti hoida ka eripakkumiste osas.

Rakendused

Kas oled rahul tootja poolt pakutud programmide ja rakendustega või tahad midagi rohkemat? Osad nutikellad tulevad rakendustega, mida muuta ei saa, aga on ka seadmeid, mille puhul saad teha ise valikuid, kas soovid rakendusi sportimiseks, matkamiseks, mootorispordi või millegi muu harrastamiseks.

Kommentaarid